Slimnīcas «Ģintermuiža» pirmās kārtas rekonstrukcija tuvojas beigām. Šodien tika parakstīts ēkas, kas paredzēta hronisko slimnieku ārstēšanai, pieņemšanas – nodošanas akts, bet administrācijas korpusā jāpabeidz apdares darbi. Paredzēts, ka tie tiks pabeigti martā.
Ilze Knusle-Jankevica Slimnīcas «Ģintermuiža» pirmās kārtas rekonstrukcija tuvojas beigām. Šodien tika parakstīts ēkas, kas paredzēta hronisko slimnieku ārstēšanai, pieņemšanas – nodošanas akts, bet administrācijas korpusā jāpabeidz apdares darbi. Paredzēts, ka tie tiks pabeigti martā.
VSIA slimnīcas «Ģintermuiža» saimnieciskā nodrošinājuma dienesta vadītājs Juris Vickops skaidro, ka trīsstāvu ēka, kas paredzēta hronisko pacientu ārstēšanai, pagaidām ir tukša, jo vēl nav iekārtota un aprīkota ar mēbelēm. Cenu aptauja par mēbeļu piegādi jau ir veikta, un J.Vickops prognozē, ka mēneša laikā mēbeles tiks piegādātas un ēka – iekārtota. Pašlaik slimnīcā ir vairāk nekā 100 pacientu, kuri te ārstēsies.
Pirmās kārtas rekonstrukcijas gaitā pilnībā rekonstruēta ēka hronisko pacientu ārstēšanai – atjaunota ēkas fasāde, uzlikts jauns jumts, izbūvēta kanalizācijas sistēma, pārbūvētas apkures, ūdenspadeves un elektroapgādes sistēmas, kā arī pārbūvētas telpas. Tikpat vērienīgas pārmaiņas skārušas arī administratīvo korpusu, kurā vēl rit apdares darbi. Gan remontdarbus, gan teritorijas labiekārtošanas darbus veic konkursa uzvarētājs pilnsabiedrība «Unisan Rimts».
VSIA «Slimnīca Ģintermuiža» plāno rekonstruēt arī pārējos trīs slimnīcas korpusus. J.Vickops stāsta, ka jāsiltina bērnu nodaļas un virtuves ēkas, jāuzliek divslīpju jumti, jāizbūvē drenāža, jānomaina logi un durvis. Tāpat jāveic apjomīgi iekšdarbi – jāpārbūvē esošās desmitvietīgās palātas par mazākām un jāizveido vairāki sanitārie mezgli. Tāpat iecerēts pabeigt jaunbūvi, kas paredzēta arhīva ierīkošanai. Konkurss par otrās kārta rekonstrukcijas darbu veikšanu noslēgsies šīs nedēļas beigās, 6. februārī, bet uzvarētājs varētu būt zināms pēc mēneša.
Slimnīcas rekonstrukcija tiek veikta par valsts garantēto aizdevumu – vairāk nekā 10 miljoniem latu. Slimnīcas «Ģintermuiža» valdes priekšsēdētājs, galvenais ārsts Uldis Čāčus norāda, ka, apsverot visus par un pret, nolemts turpināt iesāktos rekonstrukcijas darbus, jo līguma laušana izmaksātu dārgāk.
U.Čāčus skaidro, ka, jau no paša sākuma rekonstrukcija tiek tendēta uz gultas vietu, līdz ar to arī pacientu, skaita samazināšanu. Kaut gan lielie pārbūves darbi vēl tikai priekšā, ar valdības lēmumu sākta pacientu skaita samazināšana – šobrīd likvidētas 50 gultas vietas. Lai gan jāatbrīvo arī proporcionāls skaits darbinieku, pagaidām neviens cilvēks no darba nav atlaists, bet likvidētas brīvās štatu vietas.
Jaunas pārmaiņas slimnīcu piemeklēs martā, kad valsts vairs neapmaksās to klientu uzturēšanos slimnīcā, kuriem nav nepieciešama ārstēšana un kurus var ievietot sociālās aprūpes iestādēs. «Ģintermuižā» šobrīd tādi ir 65 pacienti. Slimnīcas valdes priekšsēdētājs skaidro, ka iespējami divi scenāriji. Pirmais – pacientu pārvešana uz sociālās aprūpes iestādēm. Otrais – vienas slimnīcas nodaļas pārveidošana par sociālās aprūpes nodaļu. Lielāka skaidrība būs tad, kad veselības un labklājības ministri savā starpā vienosies par tālāko rīcību.