Šodien Vides ministriju un SIA «Firma L4» parakstīs pakalpojumu līgumu par kanalizācijas sistēmas modeļa izstrādi Jelgavā. Ieceri īstenos ES Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta «Tehniskā palīdzība vides nozarē Latvijā» ietvaros.
Anna Afanasjeva
Digitāla modeļa izstrāde, kā skaidro SIA «Jelgavas ūdens» direktors Jānis Laizāns, palīdzēs novērtēt kanalizācijas tīkla pašreizējo stāvokli kopumā un precīzāk plānot turpmākos ieguldījumus sistēmas attīstībā.
Domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis papildina, ka līgums ir pilsētas ūdens apgādes un kanalizācijas pakalpojumu attīstības projekta neliela daļa. Projekta pirmajā kārtā rekonstruēja notekūdeņu attīrīšanas ietaises, vecās kanalizācijas sūkņu stacijas nomainīja pret automatizētām pazemes sūkņu stacijām, paplašināja ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu. Tāpat ūdensapgādes uzņēmums saņēma jaunu ūdens laboratorijas aprīkojumu un tīklu uzturēšanas tehniku, kā arī tika izveidots ūdensvada sistēmas digitālais modelis. Nākamajos četros gados tiks uzcelta jauna ūdens atdzelžošanas stacija, kas pilsētai ir ļoti vajadzīga. Turpināsies arī ūdensapgādes un kanalizācijas tīklu paplašināšana.
Pēc projekta pirmās kārtas palielinājies ar centralizētu ūdens apgādi un kanalizācijas pakalpojumiem apgādāto iedzīvotāju skaits, samazināts vides piesārņojums un saslimšanas risks. Nākamajos gados pilsēta uzlabos ūdens kvalitāti, ar ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumiem tiks nodrošināti līdz pat 95 procentiem pilsētas iedzīvotāju.
Kanalizācijas sistēmas digitālā modeļa izstrādes kopējās izmaksas ir 247 210 eiro jeb 173 740 latu ar pievienotās vērtības nodokli. ES fonds finansēs 75 procentus no projekta attiecināmajām izmaksām. Projekta administratīvo, finanšu un tehnisko vadību nodrošina Vides ministrija. Darbu noslēgumā «Jelgavas ūdens», kas ir šī līguma atbalsta saņēmējs, iegūs digitālu kanalizācijas tīkla modeli, kas simulēs pilsētas centralizētās kanalizācijas sistēmas hidraulisko darbību un nodrošinās nepieciešamo informāciju kanalizācijas tīkla optimālai attīstībai nākotnē.