«Koka ēkām ir tāpat kā cilvēkiem: visas nelaimes sākas, ja ir slapjas kājas vai galva,» ar šādiem vārdiem savu lekciju par vēsturisko ēku saglabāšanu sāk arhitekts Pēteris Blūms. Lai noklausītos speciālista lekciju, šodien Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā (JZB) bija sapulcējušies ap 50 cilvēku.
Ilze Knusle-Jankevica
Arhitekts uzsver, ka vispirms jau jārūpējas, lai ēku pamati ir sausi, lai jumts netek un lai notekcaurules ir iztīrītas un nelaiž garām ūdeni. Pasākuma apmeklētāji saņem arī citus praktiskus padomus, piemēram, tādu: ja krāsa nenāk nost, to var atstāt, nevajag kasīt nost ar skrāpi vai birsti. Arī nelielas spraugas nevajag špaktelēt ciet, pietiek, ja šo vietu nokrāso ar lineļļu. P.Blūms prognozē, ka tuvākajos desmit gados valstij naudas, ko atvēlēt kultūrvēstures pieminekļu un objektu restaurācijai, nebūs. Tāpēc jāmeklē racionālāki veidi, kā savest kārtībā vecās ēkas, jāizmanto konservēšanas principi. Viens no tādiem varētu būt ēkas fasādes notīrīšana un nokrāsošana ar jau pieminēto lineļļu, un fasāde būs savesta kārtībā vismaz uz gadiem pieciem.
Ar prezentāciju par tūrisma attīstību Jelgavā un Jelgavas rajonā uzstājās Jelgavas rajona un pilsētas Tūrisma informācijas centra galvenā speciāliste Tabita Šķerberga. Viņa klātesošos iepazīstināja ar aktualitātēm tūrisma nozarē, pastāstīja par apmeklētākajiem objektiem un to tuvumā pieejamajiem pakalpojumiem. Tūrisma speciālisti izveidojuši arī nozīmīgāko pasākumu un objektu sarakstu Jelgavā pagājušajā gadā; apmeklētāju uzskaitījumu veikuši paši organizatori vai iestādes.