Vasaras vidū aktieri no Jelgavas Studentu teātra sapakoja koferus un devās uz Nīderlandi, kur viņus gaidīja pašu pilnveidei būtiska pieredze starptautisks improvizācijas teātra jauniešu projekts «Mepelas stāsti». Jaunieši teic, ka pilsētiņā Mepelā, 135 km attālumā no galvaspilsētas Amsterdamas, var redzēt un piedzīvot to pašu, tikai koncentrētā veidā.
www.jelgavasvestnesisi.lv
Viena no Jelgavas improvizētājām Anete Siņija stāsta, ka jauniešiem izdevās veiksmīgi arī ietaupīt līdzekļus uz lidojuma rēķina. «Biļetes iegādājāmies «Ķiršu akcijā» internetā, un devāmies uz Nīderlandi ar «airBaltic» tiešo reisu uz Amsterdamu. Tā kā ielidojām no rīta, mums pietika laika, lai apmeklētu dažas Amsterdamas ievērojamākas vietas,» stāsta Anete, uzskaitot, ka jaunieši paviesojušies Sarkano lukturu kvartālā, apskatīja Centrālo laukumu, slavenos kanālus, dzelzceļa staciju un pilsētas centra kvartālus.
Taču tālāk jauniešu ceļš veda uz 135 km attālo pilsētiņu Mepelu. Improvizācijas teātra festivāla mērķis bija iepazīt pilsētu, tās iedzīvotājus un gūtos iespaidus izmanot performancēs pilsētā, stāsta Anete. «Projekta nedēļa bija ļoti piesātināta. Pirmās divas dienas pagāja, dalībniekiem iepazīstoties un saliedējoties ar dažādu interesantu uzdevumu palīdzību. Tālāk mūs sadalīja grupās un katra grupa devās intervēt vairākus vietējos iedzīvotājus, vakaros un pārējās dienās notika dažādas improvizācijas meistarklases. Bet pēdējos vakaros Mepelā notika improvizēti šovi – veco ļaužu pansionātā, pilsētas svētkos parkā un pilsētas teātrī, kuros tika izmantoti iegūtie iespaidi un zināšanas,» par projekta nedēļu stāsta jelgavniece.
Arī iespaidos par savu mītnes pilsētu nelielo Mepelu jaunieši ir pozitīvi. «Vietējie to dēvē par mazo Amsterdamu, jo tajā ir pieejami visi galvaspilsētas labumi, tikai koncentrētā veidā. Pilsēta ir sena, ar bagātu vēsturi, jaukām ieliņām un kafejnīcām, bet tās lielākā vērtība ir atvērtie un priecīgie iedzīvotāji, kurus projekta laikā intervējām,» stāsta Anete.
Jāpiebilst, ka jelgavniekiem bija iespēja improvizēt kopā ar vēl piecu valstu aktieriem, jo projektā piedalījās jaunieši vecumā no 18 – 30 gadiem no Nīderlandes, Zviedrijas, Vācijas, Francijas, Īrijas un Latvijas, no katras desmit cilvēku trupa.
Rezumējot Anete teic, ka festivālā gūta milzīga «bagāža» – internacionāla improvizācija, komunikācija, prieks, spēles, dziesmas un labi draugi, ar kuriem jelgavnieki joprojām uztur sakarus, kā arī neskaitāmi piedzīvojumi.
Projekta organizatori izveidojuši arī video, kurā apkopota daļa no improvizatoru piedzīvojumiem Nīderlandē.
Foto: no A.Siņijas personīgā arhīva
Video: no organizatoru arhīva, youtube.com