«Katra pirmsskolas izglītības iestāde, izvērtējot pagājušā gada rezultātus un apsverot bērnu vajadzības, realizēto izglītības programmu ietvaros ir izdomājusi savu īpašo piedāvājumu, ar ko piesaistīt bērnus, bet viņu vecākiem likt izvēlēties tieši šo bērnudārzu,» šodien apsekojot vairākas pirmsskolas izglītības iestādes uzsvēra Jelgavas pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.
Andra Ozola
Līdzīgi kā pirms jaunā mācību gada sākuma pašvaldības vadība apsekoja pilsētas skolas, šonedēļ ir sākusies un nākamnedēļ turpināsies Jelgavas pirmsskolas izglītības iestāžu apsekošana. Katra bērnudārza vadība iepazīstinās ar paveikto un dalīsies savās nākotnes iecerēs.
G.Auza kā pozitīvu piemēru min pirmsskolas izglītības iestādes «Rotaļa» īpašo atbalsta sistēmu. Iestādē strādā psihologs, Montesori pedagogs un mūzikas pedagogs, kas piedāvā arī individuālas nodarbības. Savukārt bērnudārzs «Vārpiņa», izmantojot Zemgales Olimpiskā centra tuvumu, ir padomājis par bērnu veselību nostiprinošām sporta nodarbībām.
«Lepojamies ar to, ka atrodamies skaistā vietā, ar mūsu plašo teritoriju, skaisto putna koka skulptūru – šūpolēm, gadskārtu svētku svinēšanu, ekskursijām pa pilsētu un uzņēmumiem, ar to, ka pie mums viesojas mākslinieki, mūziķi un bērni tiek mācīti, kā uzvesties koncertā, baudīt mūziku,» stāsta privātā bērnudārza «Pīlādzītis» vadītāja Marina Stunža. Patlaban šo bērnudārzu apmeklē 190 bērni un uzņemšana vēl turpinās. Diemžēl salīdzinājumā ar pagājušo gadu, bērnu skaits ir samazinājies par 50 bērniem, galvenokārt finanšu neskaidrības dēļ. «Līdz decembrim no vecākiem nekādu papildu maksu neprasīsim, viņi turpinās maksāt tikai par bērnu ēdināšanu,» saka vadītāja. Savukārt Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš uzsver, ka Jelgavas privātajiem bērnudārziem būs pašvaldības atbalsts, taču vēl nav iespējams nosaukt konkrētus skaitļus.
Jāpiebilst, ka katra pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde pašvaldības vadības apmeklējuma laikā saņēma dāvanu – pilsētas simbolu, mīksto rotaļlietu Alnīti. Lielo Alnīti saņēma bērnudārzs, bet mazos alnēnus – katra bērnudārza grupiņa. Alnīši izgatavoti Jelgavas šūšanas uzņēmumā «KKR».
«Esam kā viena liela ģimene,» teic privātā bērnudārza «Saules bērnu dārzs» īpašniece Regīna Sakaite, to minot kā vienu no šīs pirmsskolas izglītības iestādes priekšrocībām. Savukārt bērnudārza vadītāja Lita Millere uzsver, ka šis bērnudārzs ir īpašs arī ar to, ka bērnu izglītības procesā daudz uzmanības tiek veltīts latviešu folkloras apguvei un dabas materiālu izmantošanai, kā arī veselīgai ēdināšanai un sportošanai. Bērnudārzs iekārtots privātmājā jaunā privātmāju rajonā Kadiķu ceļā, un, lai gan to apmeklē 19 bērni, tas ir atradis savu nišu, par ko liecina audzēkņu plašā ģeogrāfija – bērni uz šejieni tiek vesti arī no Aizupes. «Draudzene iesaka draudzenei – tā par mums uzzina bērnu vecāki,» atzīst iestādes vadība.
Tikai šī gada 1. jūlijā atklātās pilsētas pašvaldības vienpadsmitās pirmsskolas izglītības iestādes «Zīļuks» vadītājai Ingai Donovai ieceru netrūkst, jo turpinās bērnudārza labiekārtošana. Tā teritorijā plānots ierīkot āra estrādi, eksperimentu staciju, uzbūvēt siltumnīcu, bet no oktobra – sākt īstenot ekoskolas programmu. Savukārt iestādes medmāsa Una Gulbe ziemas periodā bērniem veselības stiprināšanai piedāvās pašas gatavotu ķiploku uzlējumu. Uzsāktas sarunas ar Jelgavas Ledus halli par bērnu slidotapmācību, kā arī iestāde joprojām meklē mūzikas skolotāju.
Pirmsskolas izglītības iestāžu apsekošana turpināsies līdz 28. septembrim.
Foto: Raitis Supe