Ceturtdien ar koncertu «Pasaules vēji mūsu dejās» brīvdabas estrādē Pasta salā, Jelgavā, noslēdzās VIII Starptautiskais tautas deju festivāls «Sudmaliņas». Galveno balvu saņēma kolektīvs «Batumi» no Gruzijas.
Portāls www.jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka šogad festivāla ietvaros pirmo reizi notika arī konkurss, kura laureāti tika paziņoti festivāla noslēguma koncertā Jelgavā. Rezultātus paziņoja kultūras ministre Dace Melbārde. Trešā vieta konkursā – Talsu tautas nama deju kolektīvam «Talsu kurši» un Armēnijas pilsētas Erevānas kolektīvam «Mush», otrā vieta – Ečmiadzinas klostera un AGBU (Vispasaules armēņu labdarības savienība) deju ansamblim «Amberd», pirmā vieta – Polijas Poznaņas Tehnoloģiju universitātes tautas deju ansamblim «Poligrodzianie». «Grand Prix» un 1000 eiro naudas Gruzijas pilsētas Batumi kultūras nama Envera Habadzes vārdā nosauktais Valsts horeogrāfiskais ansamblis «Batumi». Pēc rezultātu paziņošanas Jelgavas koncerta apmeklētājiem bija iespēja baudīt arī visu laureātu konkursa priekšnesumus.
Tika pasniegtas arī vairākas speciālbalvas. «Pūres» speciālbalvu saņēma vidējās paaudzes deju kolektīvs «Zalktis» no Rīgas. Jūrmalas pašvaldības speciālbalva aizceļoja pie dejotājiem no Gruzijas pilsētas Batumi, savukārt Rīgas pilsētas pašvaldība speciālbalva tika Baltkrievijas Republikas Nopelniem bagātajam kolektīvam Kultūras centra «Vitebska» deju ansamblim «Ļjavoniha». Savu speciālbalvu pasniedza arī Jelgavas pilsētas pašvaldība. To saņēma ansamblis no Turcijas – kā norādīja Jelgavas pašvaldības iestādes «Kultūra» vadītājs Mintauts Buškevics, balvu pasniedzot, par visspilgtākajiem ritmiem.
Festivāla noslēguma koncertā, kura režisore ir Dace Micāne-Zālīte, uzstājās arī Jelgavas jauniešu deju ansamblis «Vēja zirdziņš», kas izdejoja radīšanas teiku par Vēja zirgu un zvaigzni, kas tapa par sauli.
Starptautiskais tautas deju festivāls «Sudmaliņas» ir vērienīgākais festivāls skatuviskās dejas jomā Latvijā, kura mērķis ir pulcēt kopā Latvijas un dažādu pasaules valstu dejotājus, kas radoši pēta, iepazīst un pārmanto tautas dejas tradīcijas. Latvijas Nacionālais kultūras centrs to organizē no 1992. gada. Šogad festivālā piedalījās kolektīvi no Armēnijas, Polijas, Baltkrievijas, Turcijas, Gruzijas un Latvijas.
Foto un video: Austris Auziņš