Teātris uz Pasta salas skatuves, teātris smilšu skulptūru parkā, smaidi, dziesmas, dejas, jauni iespaidi un kopā būšana – tie ir 11. starptautiskā smilšu skulptūru festivāla atslēgas vārdi. Festivāla izskaņā pēcpusdiena Pasta salā aizvadīta lustīgās rotaļās, radošajās darbnīcās un muzikālā vakara koncertā.
«Bērniem patīk te būt, rotaļāties, piedalīties teātrī un nav būtiski, kādi tieši tie ir svētki,» stāsta Evita Rutka. Viņa piebilst, ka šodien ļoti vēlas vērot «Opus Pro» uzstāšanos, bet visupirms jāizpilda pēcpusdienas plāns – jāāpskata skulptūras, jāredz teātra izrāde un, protams, jāglezno kas skaists radošajā darbnīcā. Septiņus gadus vecais Ernests un vienpadsmit gadus vecais Emīls mammas iecerei piekrīt, tomēr piekodina, ka plānā jāiekļauj arī piepūšamās atrakcijas. Savukārt Tāļu ģimene jau ir izbaudījusi teātra priekšnesumu pirmajā dienas pusē un noguruma dēļ, vakara koncertu tomēr nesagaidīs. «Mēs atzīsimies – jau divreiz šodien noskatījāmies «Brēmenes muzikantus» un labprāt paliktu vēl, bet jāgatavojas rītdienas darba gaitām,» atzīst rīdzinieki, norādot, ka aktieru spēle un spēja ieinteresēt skatītājus ir apbrīnojama.
Savukārt pasakas «Brēmenes muzikanti» iestudējuma režisors Andris Bolmanis piebilst, ka patiesībā bērnu auditorija ir īpaša, un nākas ļoti piestrādāt, lai noturētu mazo skatītāju uzmanību. «Izvēlējos tieši šo pasaku, jo tā ir par draudzību – no mājām padzītie zvēri iet uz Brēmeni un pa ceļam saprot, ka galvenais ir kopā būšana un draudzība,» norāda režisors, uzsverot, ka caur pasaku bērniem tiek nodotas ļoti būtiskas vērtības – draudzība, atbalsts, vienotība. Savukārt, lai gados jaunie skatītāji labāk iejustos pasakā, aktieri nojauca ceturto sienu – nokāpa no skatuves un turpināja spēlēt arī skatītāju rindās. «Noturēt bērnu uzmanību ir jāmāk, jo gadījumā, ja paliks garlaicīgi, viņi piecelsies un aizies,» skaidro A.Bolmanis. «Gan šodien, gan vakar bērni skatījās, dziedāja un dejoja līdzi, un tas ir rādītājs, ka visu esi darījis pareizi,» secina režisors. «Visvairāk man pasakā patika suns, jo viņš repoja,» stāsta Toms Ledainis pēc izrādes noskatīšanās. Savukārt viņa mamma Mārīte piebilst, ka ir izbrīnīta, ka abi viņas bērni – gan 13 gadus vecais Toms, gan četrus gadus vecā Lūcija – beidzot bija vienisprātis par to, kādās aktivitātēs piedalīties.
Jāpiebilst, ka pēcpusdienā netrūka arī Jelgavas Jaunā teātra fanu, kuri bija pārsteigti un ieintriģēti – kā pasaka var tapt improvizējot. «Es ieliku cepurē zīmīti un pēc tam nosaucu arī dziesmu, kuru gribu, lai dzied izrādē,» ar sajūsmu stāsta septiņus gadus vecais Timurs, kurš pēc pasakas ar jau iemīļotiem aktieriem devies arī muzicēt uz radošo darbnīcu. «Tieši šī iemesla dēļ esam šeit – tā ir bērna sajūsma, prieks un interese,» piebilst puikas mamma Anda Kovaļčuka, atklājot, ka šodien pēc darbnīcas apmeklējuma dēls nācis ar paziņojumu, ka vēlas mācīties spēlēt bungas. Papildu bērnus priecēja arī kostīmu darbnīcā, kur uz bērnu sejām parādījās krāsaini pasaku tēli, gan aktieru darbnīcā, kur notika darbošanās ar baloniem.
Apmeklētāju skaits festivālā turpināja pieaugt līdz pat vakaram, un no pulksten 17 uz Pasta salas skatuves parādījās tādi mākslinieki kā «Franco Franco», «Triana Park» un «Opus Pro». Piemēram, rīdzinieki Eduards Lapinskis un Jevgēnija Aļekperova bija ieradušies uz skulptūrām, bet laicīgi ierēķinājuši, ka novērtēs arī «Franco Franco» uzstāšanos, savukārt vēlāk uz skatuves parādījās arī šā gada «Eirovīzijas» dalībnieki – «Triana Park». Par vietu pie skatuves jau bija parūpējušies arī grupas fani, kuri sagādāja dāvanu – kreklu – grupas bundziniekam Edgaram Viļumam. Savukārt, neskatoties uz vakaru pirms darba dienas, festivāla apmeklētāji gaidīja, lai redzētu arī «Opus Pro», kuri, kā ierasts, priecēja ar uzstāšanos, tostarp zināmām un tautā iemīļotām dziesmām.
Foto: Austris Auziņš