Skanot bērnu vijoļu ansambļa izpildītiem skaņdarbiem, trešdien jau astoto gadu akcijas «Draudzīgais aicinājums» ietvaros 38 Jelgavas izglītības iestādes no pilsētas pašvaldības saņēma īpašu dāvanu – grāmatas, tādējādi pirmskolu un skolu bibliotēkas papildināsies ar četrām pašvaldības sarūpētām vērtīgām grāmatām.
Arturs Neikšāns
Pasākumu, kas notika Jelgavas domes telpās, atklāja Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza, kura sveica visus klātesošos izglītības iestāžu vadītājus un arī atgādināja, ka «Draudzīgais aicinājums» ir sena tradīcija. To 1935. gada 28. janvārī aizsāka bijušais Valsts prezidents Kārlis Ulmanis, lai aicinātu ikvienu atcerēties savu bijušo skolu un dāvināt tai grāmatas, mākslas priekšmetus vai ziedot līdzekļus. Savukārt Jelgavas pašvaldības priekšsēdētājs Andris Rāviņš piebilda, ka elektroniskajā laikmetā cilvēki aizvien mazāk lasa grāmatas, dodot priekšroku datoru un internetam. Viņš gan bija pārliecināts, ka grāmatas nekad neizzudīs un aicināja visus klātesošos būt radošiem un smaidīgiem, lai pašreizējās ekonomiskās grūtības būtu vieglāk pārvarēt. Patīkamu pasākuma noskaņu palīdzēja radīt arī Larisas Voitovas pavadībā spēlējošais mazo vijolnieku ansamblis, kurā bija pulcēti bērni no Jelgavas skolām, Jelgavas Mūzikas skolas un Jelgavas bērnu un jauniešu centra «Junda».
Pirmskolas izglītības iestādes dāvinājumā no pašvaldības saņēma latviešu folkloras krājumu «Gudru ņēmu padomiņu», kā arī divus izglītojošus izdevumus – «Mazā teicamnieka enciklopēdija» un «Dabas enciklopēdija». Savukārt pilsētas skolu bibliotēkas ir papildinātas ar «Lielo skolas atlantu», enciklopēdisku izdevumu «Augu dzīve» par Latvijas augiem un izglītojošu grāmatu «Brīnumzemes. Cilvēces pasakainie dārgumi». Visas izglītības iestādes kā ceturto grāmatu saņēma albumu «Jelgava, mana Jelgaviņa», kurā apkopotas Jelgavas mākslinieku gleznu, grafiku un tēlniecības darbu reprodukcijas no Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja krājuma.
Jelgavas Amatu vidusskolas direktore Edīte Bišere portālam www.jelgavasvestnesis.lv teic, ka arī Amatu vidusskolai pāris reizes gadā labdari dāvina vērtīgas dāvanas (galvenokārt grāmatas), tomēr tie neesot skolas absolventi, bet gan dažādi sadarbības partneri vai atbalstītāji. Savukārt privātā bērnudārza «Rūķu māja» vadītāja Biruta Briede atzīmē, ka viņus biežāk apmeklējot bērni, kas tikko sākuši mācīties skolā. «Mūsu mazie absolventi mūs nereti apciemo tieši 1. septembrī. Vienreiz divi brāļi bērnudārzam uzdāvināja visas savas mīkstās rotaļlietas, » smaida B.Briede.
Jāpiebilst, ka akcijā «Draudzīgais aicinājums» dāvanu saņēmis arī Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs. Muzeja direktore Gita Grase stāsta, ka muzejs ir ieguvis vērtīgu dāvanu no Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) profesores Baibas Rivžas, kas sagādājusi Latvijas Universitātes profesores Ausmas Cimdiņas veidotu un nesen izdotu enciklopēdiju «100 Latvijas sievietes: kultūrā un politikā». «Uz šo grāmatu jau skatījāmies ļoti sen, jo tajā apkopota informācija par vairākām mūsu novada ievērojamām sievietēm – muzejam tā būtu ļoti noderīga, taču arī salīdzinoši dārga. Paši mēs nevarējām to atļauties. Klusībā cerēju, ka kāds mums to uzdāvinās, tāpēc par saņemto dāvinājumu ir dubults prieks,» tā G.Grase. LLU profesore B.Rivža tradicionāli grāmatas dāvinājusi arī savai bijušajai skolai – Jelgavas Valsts ģimnāzijai, turklāt dāvinājumu no profesores saņēmusi arī Svētās Annas katedrāles Svētdienas skola.