«Mums jāizšķiras par to, vai vēlamies saglabāt 6. vidusskolu, jo bez reformām pārskatāmā nākotnē šī skola vismaz vidusskolas statusā nevarēs pastāvēt nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ,» uzsver Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, pamatojot ieceri par Vakara (maiņu) vidusskolas pārcelšanu uz 6. vidusskolas telpām.
Otrdien, 11. jūlijā, Jelgavas domes Izglītības un sporta komitejā tika skatīts jautājums par Vakara (maiņu) vidusskolas darba organizāciju nākamajā mācību gadā. Sagatavotais lēmumprojekts paredz, ka aptuveni 120 Vakara (maiņu) vidusskolas 10.–12. klašu skolēni mācības turpinās 6. vidusskolas telpās, kur šobrīd no 42 mācību kabinetiem ikdienā intensīvi tiek noslogoti 24. Proti, skolā, kura var uzņemt līdz 1200 audzēkņiem, reāli mācās 587 skolēni, bet kopā ar pirmsskolas grupām tie ir 649 bērni. Savukārt 44 Vakara (maiņu) vidusskolas pamatskolas klašu skolēni tāpat kā līdz šim mācības turpinās Skolotāju ielā 8.
6. vidusskolas skolēnu vecāki, tiekoties ar domes priekšsēdētāju, pauda bažas par to, kā skolas vidē iekļausies Vakara (maiņu) vidusskolas pamatskolas audzēkņi, no kuriem jaunākajam skolēnam ir 14 gadi. Pašvaldība piedāvāja šādu kompromisu – 6. vidusskolas telpās mācības ar šī gada 1. septembri uzsāks tikai Vakara (maiņu) vidusskolas 10.–12. klašu audzēkņi, kuri skolu apmeklēs piektdienu pēcpusdienās un sestdienās. «Mums nav iespējas atlikt šo lēmumu, jo nevaram atļauties uzturēt divas pustukšas skolas, turklāt izskatīšanai Saeimā tiek gatavots priekšlikums gan par vakarskolu darba organizāciju, gan par to, kādiem kritērijiem jāatbilst vidusskolām. Diemžēl šobrīd 6. vidusskola ar vienu klasi katrā vidusskolas klašu grupā neatbilst šiem kritērijiem,» tā A.Rāviņš, uzsverot, ka vienlaikus jādomā arī par to, kā paaugstināt izglītības kvalitāti, jo vecāki skolu saviem bērniem izvēlas ne tikai pēc mikrorajona principa, bet gan ņem vērā izglītības kvalitātes rādītājus, pedagogu profesionalitāti un pieejamo infrastruktūru. «6. vidusskolā ir pieejami moderni dabaszinātņu un tehnoloģiju kabineti, katra šāda kabineta izveidē ieguldīti ap 100 tūkstošiem eiro. Mūsu uzdevums ir izmantot šos resursus efektīvi un pareizi. Stabilizējoties 6. vidusskolas skolēnu skaitam, varēsim lemt arī par turpmāko skolas attīstību, stadiona rekonstrukciju un citiem nepieciešamajiem darbiem, bet jau nākamgad uzsāksim Loka maģistrāles rekonstrukciju,» tā domes priekšsēdētājs.
Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza skaidro, ka abas skolas nākamajā mācību gadā strādās kā atsevišķas juridiskas personas, turklāt Vakara (maiņu) vidusskolā vidusskolēniem mācības notiks tikai piektdienu pēcpusdienās un sestdienās. «Esam sagatavojuši priekšlikumu arī par papildu pamatskolas izglītības programmu licencēšanu 6. vidusskolai no 2018./2019. mācību gada, kad skola varēs sākt bērnu, kas apgūs izglītību valsts valodā, uzņemšanu arī 1. klasē. Šīm programmām varētu būt pieprasījums, jo vienīgā vidusskola Pārlielupē, kura īsteno izglītības programmas latviešu valodā, ir 4. vidusskola, kas šobrīd ir pārpildīta. Līdztekus 6. vidusskolai būs jālicencē arī vispārējā vidējās izglītības programma vakara un neklātienes mācībām,» tā G.Auza.
Jāpiebilst, ka līdz šim notikušas vairākas tikšanās ar abu skolu pedagogiem un vecākiem, un lielākā daļa priekšlikumu par to, kā risināt šo jautājumu, ir ņemti vērā. «Pēc vecāku ierosinājuma skolā veidosim jaunas izglītības programmas, lai piesaistītu papildu audzēkņus. Ja spēsim piedāvāt kvalitatīvu izglītību, būs arī skolēni. Vakara (maiņu) vidusskolā ir daudz profesionālu pedagogu, kurus vēlamies iesaistīt arī 6. vidusskolas darbā,» uzsver G.Auza.
Gala lēmumu par izmaiņām pilsētas izglītības sistēmā plānots pieņemt 20. jūlija domes sēdē.
Foto: Austris Auziņš