Ko pašvaldība dara, lai pilsētas bērnus rosinātu nodarboties ar basketbolu, kāpēc vasarā ir tikai viena treniņnometne, vai ir iespējams nodrošināt bērnu treniņus basketbolā arī vasaras mēnešos – šos un vēl citus jautājumus vecāki vēlējās noskaidrot, tiekoties sapulcē.
Sintija Čepanone
Tuvojoties mācību gada un sporta sezonas noslēgumam, uz sarunu par basketbolu vecāki aicināja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (JBJSS) direktoru Gunti Malēju, domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu, Izglītības pārvaldes vadītāju Guntu Auzu un Sporta servisa centra direktoru Juri Kaminski. Sarunā piedalījās arī vairāki BJSS treneri, lai kopīgiem spēkiem rastu risinājumu jau minētajiem jautājumiem.
«No 7700 vispārējo izglītības iestāžu audzēkņiem 1096 darbojas kādā no trijām Jelgavas sporta skolām – JBJSS, Specializētajā peldēšanas vai Ledus sporta skolā, turklāt daudzi ar sportu nodarbojas interešu grupās, tostarp basketbolā, vispārizglītojošās skolā,» uzrunājot vecākus, Izglītības pārvaldes vadītāja G.Auza iepazīstināja ar statistisku. Latvijas sporta skolu vērtējumā zēniem Latvijas Basketbola savienības «Swedbank» Jaunatnes basketbola līgas 1. divīzijā 2008./2009. mācību gadā BK «Zemgale» BJSS ieņem 4. vietu, kas neapšaubāmi ir augsts rādītājs. Līdztekus citiem sasniegumiem mūsu sporta skolas basketbolisti panākumus guvuši arī citās sacensībās. Piemēram, spēlējot 1. divīzijā, 1990. – 1991. gadā dzimušie puiši trenera Pētera Lagzdiņa vadībā izcīnījuši 3. vietu «Swedbank» Jaunatnes basketbola līgā, Jāņa Vītola vadībā – 2. vietu 1995. gadā dzimušo zēnu grupā, 1. vietu – 1994. gadā dzimušie P.Lagzdiņa vadībā. Runājot par finansējumu, G.Auza norādīja, ka 2008./2009. mācību gadā licencēm dalībai republikas čempionātos iztērēti 1648 lati, inventāra papildināšanai – 2561,98 lati, vasaras nometnēm – 5772 lati, savukārt transporta nodrošināšanai – ap 12 tūkstošiem latu.
Vecākiem tika skaidrots arī par treneru atvaļinājumu. Proti, vecāki vēlējās noskaidrot, kāpēc treniņprocess netiek nodrošināts arī vasaras mēnešos. Diskusijas izvērtās arī par pašu treniņprocesu, jo vecāki vienlaicīgi norādīja kā uz nepieciešamību komandai uzrādīt augstus rezultātus, tā arī spēles garšu ļaut izjust ikvienam komandas dalībniekiem, tā arī nevienojoties, kas ir svarīgāk. Vecāki arī ierosināja izskatīt iespēju vasarā bērniem nodrošināt treniņa iespējas basketbolā sporta hallē, paužot apņēmību vismaz daļēji finansējot trenera algošanu. Sporta servisa centra direktors, runājot par treniņiespējām pilsētā, atgādināja, ka publiski pieejami ir arī skolu sporta laukumi, kur bērni brīvajā laikā, ja vēlas, var spēlēt arī basketbolu.
«Pašvaldība pēdējos gados īpašu uzmanību pievērš bērnu sporta attīstībai, jo tieši bērni ir mūsu nākotne, garants pilsētas izaugsmei. Nodrošinot viņiem daudzveidīgas sporta iespējas, mēs veicinām viņu piesaisti pilsētai,» skaidroja domes priekšsēdētājs A.Rāviņš. Viņš arī vecākiem skaidroja, kādā situācijā pašlaik ir topošais Zemgales Olimpiskais centrs, un pauda pārliecību, ka finansējuma problēmas tomēr izdosies atrisināt – ja ne šogad, tad nākamgad centra būvniecība tomēr tiks pabeigta.
Vecākus interesēja, vai noteikti kritēriji, pēc kuriem tiek izvērtēts treneru darbs, un vai viņi tiek prēmēti par augstiem sasniegumiem. BJSS direktors G.Malējs norādīja, ka mācību gada noslēgumā treneru darbs tiek izvērtēts, taču par augstiem rezultātiem diemžēl netiek prēmēti. Toties pateikts paldies par to tiek «Sporta laureāta» pasākumā.
Vecāki izteica arī citus ierosinājumus, kā, viņuprāt, uzlabot BJSS profesionālās programmas basketbolā kvalitāti, veicināt jauno basketbolistu sasniegumus. Pilsētas vadība tos ņēmusi vērā un izskatīs iespējas un nepieciešamību tos realizēt.