«Tas ir neticami, ka par Daugavpili uz pusi mazākajai Jelgavai, budžets ir lielāks – mums tas ir 52 miljoni, bet Jelgavai – vairāk nekā 60 miljoni latu. Fakts ir arī tas, ka projekti, kas tikai nupat sāk īstenoties Daugavpilī, Jelgavā jau tuvojas noslēgumam. Mūsu speciālistiem šeit ir ko mācīties,» sarunā ar portālu http://www.jelgavasvestnesis.lv/ sacīja Daugavppils mediju pārstāvji. Viņi kopā ar Daugavpils amatpersonām piektdien ieradās vizītē Jelgavā.
Zane Auziņa
Piektdien Jelgavā plašā sastāvā ieradās Daugavpils delegācija – Daugavpils domes izpilddirektors Arvīds Kucins, pilsētas Komunālās saimniecības nodaļas, kā arī Daugavpils Dzīvokļu komunālās saimniecības uzņēmuma un visu pilsētas mediju pārstāvji – žurnālisti no sešām Daugavpilī esošajām avīzēm, divām televīzijām un vēl vairākām radio stacijām. Vizītes laikā delegācijai bija tikšanās ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu, izpilddirektora vietnieku Vili Ļevčenoku un citām Jelgavas amatpersonām ar kurām pārrunāts abu pilsētu attīstības virziens, kā arī apspriesti jautājumi par līdzīgo projektu realizāciju gaitu.
Tāpat vizītes laikā Daugavpils delegācija apmeklēja vairāku pilsētas nozīmīgāko projektu realizācijas vietas. Tostarp arī Zemgales Tehnoloģiskā parka biznesa inkubatoru un tajā izvietoto Baltijā lielāko Būvizstrādājumu inovāciju un testēšanas centru (BITC), Zemgales Olimpiskā centra būvniecības laukumu, Jelgavas industriālo parku un citus.
Vairāki Daugavpils žurnālisti portālam http://www.jelgavasvestnesis.lv/ atzina, ka viņuprāt Jelgava, lai arī ir mazāka, nekā Daugavpils, savā attīstībā ir sasniegusi daudz labākus rezultātus, nekā Daugavpils. «Jūs esat pabeiguši, vai finišam tuvojaties daudzos projektos, kas Daugavpilī vēl tikai sākas. Tas sakāms par ūdensvada un kanalizācijas sistēmas rekonstrukciju, māju siltināšanu un citām jomām. Mūsu speciālistiem ir ko šeit pamācīties, bet tas, ka Jelgavas budžets ir lielāks nekā Daugavpilij, kas ir divreiz lielāka nekā Jelgava vispār ir šokējoši,» sacīja žurnāliste Ludmila Kuzmina no Daugavpils kabeļtelevīzijas, piebilstot, ka arī vidējā alga Jelgavā un Daugavpilī nav salīdzināma.
Savukārt Daugavpils domes izpilddirektors Arvīds Kucins savos izteikumos bija piezemētāks atzīstot, ka Jelgava atsevišķos jautājumos ir priekšā Daugavpilij, taču arī Latvijas otrajā lielākajās pilsētā mērķtiecīga attīstība notiekot. Turklāt būtisks faktors šeit esot arī ģeogrāfiskais izvietojums – Jelgavas tuvums Rīgai daudz vienkāršāk ļaujot piesaistīt uzņēmējus un ārzemju investorus. Taču lieta, kas viņam patīk Jelgavā ir pilsētas īstenotā stratēģija, lielos tirdzniecības centrus izvietot nevis pilsētas centrā, bet pie galvenajiem ceļiem. «Man ļoti patīk Rīgas iela. Tās malās atrodas lielie tirdzniecības centri, kam var ērti piebrukt, turklāt šī teritorija šķiet sakopta. Daugavpilī tirgotājiem gribas iespraukties pilsētas centrā, kas automātiski spriedzi rada uz ceļiem,» situāciju salīdzina A.Kucins.
Savukārt Daugavpils domes Mārketinga un informācijas nodaļas vadītāja Inese Andiņa skaidrojot delegācijas vizītes mērķi, skaidro, ka Daugavpils pašvaldība tradicionāli reizi gadā pilsētas medijiem organizē pieredzes apmaiņas braucienu uz kādu no Latvijas pilsētām. Tā pērn apmeklēta Valmiera, bet šogad nolemts braukt uz Jelgavu. «Vēlamies, lai mūsu žurnālisti ir informēti ne tikai par norisēm Daugavpilī, bet arī citviet Latvijā,» brauciena mērķi skaidro I.Andiņa, piebilstot, ka arī Daugavpils domes Mārketinga un informācijas centram vērtīga bijusi tikšanās ar Jelgavas domes Sabiedrisko attiecību sektoru.