Vakar noslēdzās divu dienu sporta sacensības cilvēkiem ar garīgās attīstības traucējumiem. Noskaidrota futbola komanda, kas pārstāvēs Latviju starptautiskā turnīrā Polijā, turklāt daudzi pirmo reizi piedalījušies vieglatlētikas sacensībās.
Ilze Knusle-Jankevica
Invalīdu sporta un rehabilitācijas kluba «Cerība» vadītāja Ruta Kļaviņa portālu http://www.jelgavasvestnesis.lv/ informē, ka Ozolnieku stadionā norisinājās futbola turnīrs «SENI Cup», kā rī dažādas aktivitātes vieglatlētiem. Futbola turnīrā uzvarēja un Latviju Polijā pārstāvēs Vilces pagastā esošā sociālā aprūpes centra «Ziedkalne» jauniešu komanda. Pavisam turnīrā sacentušās desmit Latvijas sociālo aprūpes centru komandas.
R.Kļaviņa stāsta, ka šogad pirmo gadu līdztejus futbola turnīram sarīkotas arī aktivitātes vieglatlētiem. «Skriešana, lekšana, basketbola soda metieni, volejbola bumbas piespēlas pāri tīklam pa pāriem – šajās un vēl citās disciplīnās spēkus izmēģināt varēja sociālo aprūpes centru iemītnieki,» teic R.Kļaviņa. Atsaucība bija liela – piedalījušies ap 70 dalībnieku -, turklāt daudzi šādā pasākumā piedalījušies pirmo reizi. Pozitīvas emocijas pauda ne tikai sacensību dalībnieki, bet arī viņu pavadoņi un sociālie darbinieki.
Labus rezultātus uzrādīja arī «Cerības» biedri. Basketbola soda metienos 1. vietu izcīnīja Andis Smirnovs, bet sieviešu grupā trešā – Daiga Šteinberga. «Katram dalībniekam bija jāmet pieci grozi. Andis iemeta četrus no tiem. Viņam tas ir milzīgs sasniegums. Andis savos četrdesmit gados neprot lāgā runāt, bet kopš sāka apmeklēt mūsu treniņus, ir iemācījies izskaitīt līdz pieci, aizsiet kurpes, aizvilkt rāvējslēdzēju un apguvis citas pašapkalpošanās prasmes,» aizkustinājumā un ne bez lepnuma balsī stāsta kluba «Cerība» vadītāja.
Sacensības organizēja Polijas pārsienamo materiālu rūpnīca «TZMO» sadarbībā ar Latvijas Bērnu un jauniešu invalīdu sporta federāciju. Šogad sacensībās piedalījās ap 200 dalībnieku. Sākotnēji «SENI Cup» turnīri notika tikai Polijā, bet ar laiku līga paplašināja savas ģeogrāfiskās robežas un sacensības notiek arī Krievijā, Ukrainā, Ungārijā, Čehijā, Slovākijā, Vācijā un Latvijā. «Lai cik skarbi tas neizklausītos, lielākā daļa jauniešu, kas tajās piedalījās, nezina, kas ir mājas, kas ir mamma, kas ir tētis, kas ir ģimene. Pēc statistikas datiem Latvija ieņem pirmo vietu Eiropā bērnu ar garīgo invaliditāti skaita ziņā. Šīs sacensības cilvēkiem ar invaliditāti ļauj būt drošākiem sabiedrībā,» uzsver R.Kļaviņa.