Jelgavas cietumā pastāvīgi ir brīvas vakances un tiek meklēti darbinieki – galvenokārt uzraugi un apsargi, pēdējā laikā arī medicīniskais personāls.
Ilze Knusle-Jankevica
«Tam, ka cietumā ilgstoši ir kādas vakances un nevar nokomplektēt štata vietas, ir vairāki iemesli – nav konkurētspējīga atalgojuma, darba specifika (cilvēki nevēlas strādāt ar likumpārkāpējiem), potenciālo kadru veselības stāvoklis neatbilst prasībām (nevar iziet veselības pārbaudes un nav labā fiziskā formā), vairumam cilvēku, kas piesakās darbā nav vidējās izglītības,» situāciju komentē Ieslodzījuma vietu pārvaldes pārstāve Ināra Makārova.
Viņa norāda, ka medicīnas personāla nokomplektēšana ir aktuāla arī citos cietumos, ne tikai Jelgavā. «Iemesls tam ir darba specifika. Zobārsts labāk savu privātpraksi atver pilsētā, nevis strādā cietumā ar kontingentu, kas nemitīgi raksta sūdzības un izsaka neapmierinātību par visu, īpaši veselības aprūpi,» skaidro I.Makārova. Viņa piebilst, ka iepriekš minētie iemesli noved arī pie kadru mainības cietumos.
Saskaņā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldes mājas lapā publicēto informāciju, uz 15. janvāri Jelgavas cietumā bija piecas vakances: tiek meklēti trīs uzraugi (bruto alga – 515 eiro), Medicīnas daļas vadītājs (bruto – 765 eiro), ārsts (bruto – 600 eiro par pilnu slodzi).
Ilustrācija no JV arhīva