Jaunā gada svinību laikā nelaimes gadījumu skaits šogad par 20% līdz 30% pārsniegs pagājušā gada rādītājus, prognozē apdrošināšanas sabiedrības «BTA Insurance Company».
Pērn biezā sniega sega pasargāja cilvēkus un viņu īpašumus pat tad, kad nepareiza un nemākulīga rīcība ar svētku salūtu vai petardēm varēja izraisīt neprognozējamas sekas, taču šogad šāda «drošības spilvena» nebūs un risks notikt negadījumiem pieaug.
Sniega neesamība ir viens no svarīgākajiem faktoriem, kas šogad var veicināt nelaimes gadījumu skaita pieaugumu. «BTA» pieredze liecina, ka šādos apstākļos cilvēki gūst vairāk traumu neuzmanīgas rīcības dēļ ar svētku petardēm un salūtiem.
«BTA» Apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktora vietnieks Andris Andersons skaidroja, ka cilvēki parasti petardes un svētku salūtus stiprina sniegā, taču šogad šādas iespējas nebūs.
«Esam jau pieredzējuši šādus laika apstākļus un zinām, ka uz zemes novietotas petardes ir nestabilas un var apgāzties, tādējādi turpinot šaušanu krišanas virzienā. Vienlaikus šāds nokritis lādiņš var sākt rotēt ap savu asi, kā rezultātā virzienu paredzēt nav iespējams. Mūsu praksē ir bijuši pat tādi gadījumi, kad cilvēki guvuši smagas traumas, mēģinot nostabilizēt jau sprāgstošu lādiņu, taču pēdējo divu gadu laikā šāda veida traumu bijis krietni mazāk Jaunā gada svinību laika nekā citus gadus, jo dziļais sniegs ļāva stabili novietot petardi, kā arī nodzēsa to, ja uguņošanas kaste vai petarde tomēr apgāzās,» sacīja Andersons.
Ja tomēr ir vēlme svētku sajūtu bagātināt ar krāšņu uguņošanu, BTA aicina ievērot vairākus drošības pasākumus. Galvenais ir pārbaudīt, lai petarde būtu novietoti stabili. Nekādā gadījumā nevajadzētu svētku uguņošanu rīkot ēku tuvumā. Ja uz jumtiem būtu bieza sniega sega, tā pasargātu no aizdegšanās, taču šogad nodarīt postījumus savam vai svešam īpašumam būs daudz vieglāk.
Uguņošanu nedrīkst rīkot arī zem kokiem vai to tuvumā, jo petarde var trāpīt zaros un, atsitoties pret tiem, mainīt lidojuma trajektoriju, tādējādi apdraudot kāda īpašumu.
«BTA» arī iesaka parūpēties par mājdzīvniekiem, kurus noteikti vajadzētu atstāt mājās, lai troksnis tiem neradītu papildu stresu.
LETA