Šodien 18 romu un citu tautību bērni Jelgavas 4. sākumskolā piedalījās radošajā darbnīcā «Spilvena stāsts», kurā, kopīgi darbojoties, veidoja savus mīļspilventiņus, kas jau drīzumā izglītības iestādē būs apskatāmi izstādē.
Nodarbībā spilveni pārtapa par zivīm, zaķiem, taureņiem, tika dekorēti ar krāsainām pērlītēm, lentām un citiem krāsainiem nieciņiem. Šīs nedēļas laikā katram nodarbības dalībniekam jāuzraksta stāsts par to, ko viņa veidotais spilvena tēls redzēs un piedzīvos viņu mājā. Markuss sava spilvena, kam iedevis vārdu Mazais draiskulis, stāstu jau zina. Viņš stāsta, ka ar nepacietību gaida, kad Mazo draiskuli jeb cūciņu, kurai ļoti patiks draiskoties, varēs iepazīstināt ar savu ģimeni – mammu, tēti un brāli –, citiem spilveniem, kas ir viņa mājās, tostarp arī viens paša veidots, ar lāci Rodžeru, kā arī citām rotaļlietām. «Galvenais ir visu darīt ar mīlestību un lielu pacietību, tad rezultāts pašam vienmēr patiks,» tā Markuss, piebilstot, ka pats tā darījis, tādēļ savs darbiņš viņam ļoti patīkot.
Adriana stāstu vēl nav izdomājusi, bet zina teikt, ka mīļspilventiņu dāvinās mammai. Tā kā rudens ir Adrianas mīļākais gadalaiks, spilvens ir rudenīgā noskaņā – tas rotāts ar dekoratīviem āboliem, koku lapām, krāsainām pērlītēm un citiem raibumiem, lai padarītu to tikpat krāsainu kā rudeni. Savukārt sirsniņa uz tā parāda, cik ļoti mamma ir mīļa.
Arī Milanas spilvenam ieplānota «iepazīšanās kūre». Meitene stāsta, ka viņa vēlas savu «zivtiņu» parādīt savai ģimenei un tad iepazīstināt ar suni Fredi. Viņa spilventiņu izmantos kā dekoru, bet vakaros ar to kopā ies gulēt.
Pasākums notika projekta «Atbalsta sistēmas uzlabošana romu bērniem un jauniešiem» gaitā. Kā stāsta projekta vadītāja Kristīne Liepiņa, tā mērķis ir veicināt romu bērnu un viņu vienaudžu sadarbību, mazinot stereotipus par romiem un veidojot sadarbību starp dažādu kultūru pārstāvjiem jau bērnu vecumā, tādējādi sekmējot romu bērnu un jauniešu iekļaušanu izglītības sistēmā un vēlāk arī darba tirgū. Šis Jelgavā ir jau otrais šāda veida pasākums. Pirmajā projekta pasākumā, kas notika pērn augustā, notika dažādas sportiskas aktivitātes, kas vērstas uz sadarbības prasmju trenēšanu un komandas darba un pašcieņas stiprināšanu.
Projekta īstenotāji ir biedrības «Izglītības projekti» un «Izglītības iniciatīvu centrs», sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas biedrību «Alternativas» un Resursu centru «Pedverket» (Norvēģija).
Foto: Raitis Supe