No 1. augusta sāks strādāt jauna Veselības ministrijas pārraudzības iestāde «Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests», kas īstenos vienotu neatliekamās palīdzības politiku valstī. Dienestu veidošot vadības centrs un pieci reģionālie vadības un dispečeru centri. To vidū minēta arī Jelgava.
Sintija Čepanone
«Precīza reģionālo vadības un dispečeru centru atrašanās vieta būs zināma tikai pēc dienesta izveides, taču pašlaik apsveram iespēju tos izveidot Rīgā, Valmierā, Jelgavā, Kuldīgā un Rēzeknē vai Daugavpilī,» norāda Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Egita Pole. Viņa norāda, ka, izveidojot vienotu dienestu, kas būtu valsts pakļautībā, plānots optimizēt neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāžu darbu.
E.Pople atklāj, ka līdz šim ātrās palīdzības dienesti bija slimnīcu struktūrvienība un Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra slēdza atsevišķu līgumu ar katru no 39 dienestiem. Kad izveidos vienotu struktūru, šī birokrātiskā procedūra kļūs vienkāršāka. Līdz šim ātrā palīdzība nevarēja doties izsaukumos no viena rajona uz otru, bet pēc dienesta izveidošanas tiks ievērots princips, ka pie pacienta brauc tā brigāde, kas izsaukuma brīdī atrodas viņam tuvāk. Izveidojot vienotu neatliekamās palīdzības dienestu, vieglāk būšot atrisināt arī ātrās palīdzības mediķu sociālo garantiju jautājumus
«Lielos vilcienos būtisku izmaiņu nebūs – gan NMP telpas, gan darbinieki nemainīsies, taču iedzīvotāji varēs novērtēt priekšrocību, ka uz izsaukumu ieradīsies tuvākā brigāde. Proti, pašlaik Jelgavas NMP brigādes drīkst apkalpot tikai pilsētā un rajonā dzīvojošos, taču līdz ar jaunā dienesta izveidi tiem cilvēkiem, kas dzīvo pie robežas, piemēram, ar Bausku, neatliekamo medicīnisko palīdzību varēs sniegt arī mediķi no kaimiņpilsētas,» paskaidro E.Pole.