Šodien pie lielveikala «Rimi» Katoļu ielā 18 atklāta Dziesmu un deju svētku vēstniecība. Turpmāk lielveikalā līdz pat svētku noslēgumam, 8. jūlijam, būs iespēja uzzināt aktuālo informāciju par svētku norisi, kā arī iegādāties īpašo svētku produkciju. «Ir padarīts liels darbs, gatavojoties XXVI Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkiem, un tos ar patīkamu satraukumu sagaidīsim jau pēc 19 dienām,» vēstniecības atklāšanas pasākumā klātesošos uzrunāja Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne. Vēl līdz pulksten 18 jelgavnieki pie lielveikala aicināti baudīt koncertu un piedalīties radošajās darbnīcās.
«Ar Dziesmu un deju svētku vēstniecības atklāšanu Jelgavā dodam ceļavārdus pilsētas mākslinieciskajiem kolektīviem. Jelgava šajos svētkos ir viena no kuplāk pārstāvētajām pilsētām pēc dalībnieku skaita – uz svētkiem dosies 40 mūsu kolektīvi un aptuveni 1200 dalībnieki!» atklāšanas pasākumā norādīja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes «Kultūra» vadītājs Dziesmu un deju svētku koordinators Jelgavā Mintauts Buškevics.
Vēstniecības atklāšanas pasākumu papildināja arī kāds īpašs Dziesmu un deju svētku stāsts, ar ko pasākuma ieskaņā iepazīstināja Zemgales Dziesmu un deju svētku vēstneši – Alise Dzelzkalēja un Rainers Vorslavs. «Ar Alisi iepazināmies skolā – es dziedāju korī, bet viņa dejoja tautas dejas. Sākām satikties kā pāris un drīz vien pienāca laiks doties uz Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Diemžēl, iespējas satikties svētku laikā praktiski nebija – dejotājiem un dziedātājiem atšķīrās mēģinājumu laiki. Neskatoties uz ļoti stingru mūsu pedogogu uzraudzību, centāmies izlavīties un vismaz uz brītiņu satikties vakara stundās. Tā sākās mūsu stāsts! Šobrīd esmu sācis dejot tautas deju ansamblī «Jaunība» un šogad jau vienā kolektīvā kopā ar Alisi baudīsim pieaugušo Dziesmu un deju svētkus,» stāsta R.Vorslavs, skaidrojot, ka par Zemgales Dziesmu un deju svētku vēstnešiem pāris kļuvis, vēstnešu konkursā iesūtot savu Dziesmu svētku stāstu.
Izzināt iespējas jaunatklātajā Dziesmu un deju svētku vēstniecībā, kā arī baudīt kultūras programmu svētdien ieradās arī daudzi jelgavnieki. «Es nebraukšu uz svētkiem, bet skatīšos pa televizoru. Man patīk tādas svētku vēstniecības ideja, jo, piemēram, man nav interneta un es par svētkiem varēšu palasīt Dziesmu un deju svētku bezmaksas avīzē,» stāsta Ērika Šišlova. Savukārt jelgavniece Sandra Feldmane papildina, ka šogad brauks uz Dziesmu un deju svētkiem kā dalībniece un par daudziem pasākumiem jau ir informēta, tomēr arī labprāt pārskatīs aktuālo informāciju bezmaksas svētku izdevumā. «Varbūt savu mēģinājumu laikā esmu palaidusi garām ko interesantu,» vērtē jelgavniece. Savukārt Aija Roze papildina, ka par Dziesmu un deju svētkiem uzzinās no meitām, kuras piedalīsies svētkos. «Varbūt kādam noder papildu informācija par svētkiem, bet man visu pēc tam pastāstīs manas meitiņas,» atzīst A.Roze. Viņa papildina, ka šogad gribēja doties uz svētkiem kopā ar vīru, bet, vērojot ažiotāžu ar svētku biļetēm, lēmusi vērot koncertu tiešraidē.
Pasākuma pirmajā daļā uz skatuves notika gardēžu pieteikums, kur komandas sacentās ēst gatavošanā, bet turpinājumā jelgavniekus ar dziesmām un dejām vēl līdz pulksten 18 priecēs mākslinieciskie kolektīvi. Tāpat pasākumā pieejamas arī vairākas radošās darbnīcas, kurās var pīt rokassprādzes, pārbaudīt savu veiklību spēlēs, kā arī uztaisīt svētku kronīti.
Portāls www. jelgavasvestnesis.lv jau rakstīja, ka šādas Dziesmu un deju svētku vēstniecības «Rimi» pieejamas piecās Latvijas pilsētās – tās sniedz aktuālāko informāciju par svētku norisi un darbojas kā reģionālais centrs svētku sajūtas radīšanai. Katrā no «Rimi» vēstniecībām ir informatīvi stendi ar bezmaksas svētku avīzēm, kā arī svētku programmas, pastkartes un suvenīri. Tāpat pieejama arī īpaša produkcija, kuru iegādājoties, trīs eiro centi no katra iepakojuma tiek novirzīti Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas mazo pacientu ērtību uzlabošanai un svētku sajūtas ienešanai slimnīcā.
Foto: Ivars Veiliņš/ «Jelgavas Vēstnesis»