Vērienīgais Loka maģistrāles rekonstrukcijas projekts paredz ne vien sakārtot Loka maģistrāli visā tās garumā, ieskaitot pārvadu pār dzelzceļu, no Kalnciema ceļa līdz pilsētas administratīvajai robežai, bet arī atjaunot apbraucamo ceļu segumu. Strautu ceļā un vienā Bērzu ceļa posmā asfaltēšana jau noslēgusies, bet vēl jāsakārto nomales un iebrauktuves un jāizvieto satiksmes organizācijas līdzekļi. Daļa darbu tiks izdarīti šogad, savukārt atlikušie turpināsies pavasarī. Vēl šogad pārējos apbraucamajos ceļos sāksies komunikāciju lūku remontdarbi, bet seguma atjaunošanu tur plānots uzsākt pavasarī.
Loka maģistrāles apbraucamie ceļi ir Bērzu ceļa posmi no Strautu līdz Kļavu ceļam un no Loka maģistrāles līdz Pērnavas ielai, Strautu ceļš, Pērnavas iela, Paula Lejiņa iela, Pumpura iela un Rubeņu ceļš. «Darbi tika uzsākti Bērzu ceļa posmā no Strautu līdz Kļavu ceļam un Strautu ceļā no Bērzu līdz Kalnciema ceļam. Brauktuves asfaltēšanas darbi tur ir noslēgušies, bet vēl jāsakārto nomales un iebrauktuves uz īpašumiem, jāuzstāda satiksmes organizācijas līdzekļi un jāveic citi labiekārtošanas darbi. Tik, cik ļaus laikapstākļi, būvnieki paveiks šogad, bet atlikušo turpinās pavasarī,» stāsta Jelgavas pašvaldības iestādes «Pilsētsaimniecība» vadītājs Māris Mielavs.
Šogad darbi sāksies arī citos apbraucamo ceļu posmos – Bērzu ceļā no Loka maģistrāles līdz Pērnavas ielai, Paula Lejiņa ielā, Pumpura ielā un Pērnavas ielā. «Tuvākajā laikā tur sāksies komunikācijas lūku remontdarbi – pirms ieklāt jaunu segumu, jāsakārto komunikāciju lūkas,» skaidro M.Mielavs, norādot, ka arī šie darbi, visticamāk, turpināsies pavasarī. Tikai pēc tam, kad komunikāciju lūku remontdarbiem varēs atjaunot asfalta segumu. Tad arī sāksies darbi Rubeņu ceļā no Loka maģistrāles līdz Garozas ielai, kur tikai jāatjauno ielas segums. Darbu laikā var būt noteikti satiksmes ierobežojumi.
Šobrīd Loka maģistrāles rekonstrukcijas projektā kopumā paveikta vairāk nekā puse darbu. Laikraksts «Jelgavas Vēstnesis» jau rakstīja, ka Jelgavas pašvaldība Loka maģistrāli rekonstruē, piesaistot ES finansējumu nacionālas nozīmes centru integrēšanai Eiropas vienotajā transporta tīklā (TEN-T). Darbus objektā veic pilnsabiedrība «RERE vide – Hidrostatyba». Kopējās projekta izmaksas ar PVN ir 21 679 350,03 eiro, tostarp 12 004 303 eiro ir ES Kohēzijas fonda līdzfinansējums, 564 527,03 eiro – valsts budžeta dotācija pašvaldībai un 9 110 520 eiro – Jelgavas pašvaldības līdzfinansējums.
Foto: Ivars Veiliņš/«Jelgavas Vēstnesis»