Otrdien, 21.aprīlī, Jelgavu apmeklēs Lielbritānijas, Norvēģijas un Nīderlandes tirdzniecības kameru biedri, lai ar vietējiem uzņēmējiem, ārvalstu investoriem, Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu un pilsētas vadību apspriestu investīciju un sadarbības iespējas. Kopā ar uzņēmējiem Jelgavu apmeklēs arī Lielbritānijas vēstnieks Latvijā Ričards Mūns (Richard Moon).
Anna Afanasjeva
Braucienu organizē Lielbritānijas Tirdzniecības kamera Latvijā (LTKL). Tās valdes priekšsēdētāja Anita Kalēja, Jelgavu raksturodama kā ceturto lielāko pilsētu, atgādina arī mūsu pilsētas kā izglītības un rūpniecības centra vēsturisko nozīmi. Pēc vairāku gadu pārtraukuma tajā panākta ražošanas atdzimšana, rezultātā Jelgava atkal var lepoties ar autobūves nozari. Pēc A.Kalējas domām biznesa attīstībā svarīgi ir iedvesmojoši piemēri, tāpēc kamera ik gadu saviem biedriem organizē biznesa braucienu uz reģionu centriem. Šogad, ņemot vērā Jelgavas dinamisko attīstību, brauciens notiek uz Jelgavu, lai LTKL biedrus un citus uzņēmējus iepazīstinātu ar šejienes biznesa praksi un veidotu sadarbību nākotnē.
Vispirms uzņēmēji Olainē tiksies ar koka paneļu māju ražotnes «La Casa» vadību. Jelgavā viņi apmeklēs starptautisko ekspress sūtījumu, sauszemes transporta un gaisa kravas pārvadājumu uzņēmuma «DHL» filiāli Latvijā un Latvijas – Krievijas automobiļu ražošanas kopuzņēmumu «Amo Plant».
Brauciena dalībnieki apmeklēs vienu no modernākajām polimēru ražotnēm Eiropā «Evopipes», kā arī Zemgales tehnoloģisko parku Peldu ielā un iepazīsies ar biznesa inkubatora uzņēmumiem – pašlaik tajā reģistrēti 24 dažādi uzņēmumi. Noslēgumā uzņēmēji apmeklēs Jelgavas reģionālo Pieaugušo izglītības centru (JR PIC), lai uzzinātu par centrā īstenoto mūžizglītības programmu.
Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš atzīst, ka mūsu pilsētas attīstībā noturīgi iezīmējies rūpniecības ceļš, kas saistīts ar autobūvi un metālapstrādi. «Pie tā pilsētai arī jāpaliek, attīstot gan ražošanu, gan pilnveidojot apmācības sistēmu un uzlabojot arodizglītības kvalitāti. Izglītības sistēmā noteikti iesaistāms Pieaugušo izglītības centrs, kas spēj veikt cilvēku pārkvalifikāciju tajās profesijās, kas būs nepieciešamas tuvākajā nākotnē,” atklāj A.Rāviņš.
A.Kalēja komentē, ka investīciju projekti ir katalizatori, kas apliecina uzņēmējdarbības potenciālu, kur būtiska ir tālredzīgas biznesa vides sagatavošana un gudru turpmāko mērķu izvirzīšana. Tieši šo iemeslu dēļ tirdzniecības kameras esošo un potenciālo biedru – uzņēmēju tikšanās ar Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāvjiem un vietējiem uzņēmējiem ir kā nepieciešamais grūdiens biznesa attīstībā valstī un arī starpvalstu mērogā. Iepriekšējos gados LTLK apmeklējuši Kuldīgu, Daugavpili, Rēzekni, Liepāju un Valmieru.
Biznesa braucienā uz Jelgavu pieteikušies vairāk nekā 30 dalībnieku.
Uzziņai:
· 1996.gadā dibinātā Lielbritānijas tirdzniecības kamera ir lielākā ārvalstu uzņēmēju apvienība Latvijā.
· Tās biedru vidū ir uzņēmumi gan no Latvijas un Lielbritānijas, gan arī no Zviedrijas, ASV, Somijas, Dānijas, Islandes un Norvēģijas.
· LTKL nodrošina uzņēmējiem iespējas tikties ar starptautiskiem ekspertiem, veicina savstarpēju tirdzniecību, kā arī atbalsta atbildīgu un ilgtspējīgu biznesa praksi Latvijā.