Nekad neveiciet iemaksas bez pavaddokumentiem un trīsreiz pārbaudiet sociālo darbinieku dokumentus, kas klauvē pie jūsu durvīm – šķiet, šādu pamācību var gūt no vakar Jelgavas policijas reģistrētajiem gadījumiem, kuros apkrāpti divi cilvēki.
Arturs Neikšāns
Šo sestdien kādam 32 gadus vecam vīrietim neveiksmīgi beigusies automašīnas iegāde. Jelgavas pilsētas un rajona policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece informē, ka vīrietis bija izlasījis sludinājumu, kurā tika piedāvāts iegādāties 1993. gadā ražotu «Audi». Viņš devies uz tikšanos ar pārdevēju, ap pulksten 19 satiekoties Loka maģistrāles un Rīgas ielas krustojumā. Pārdevējs runājis krievu valodā, kā personu apliecinošu dokumentu uzrādījis invalīda apliecību, kas vīrietim šķita pietiekoši ticami, lai automašīnas iegādei veiktu pirmo iemaksu 500 eiro apmērā, pretī nesaņemot nekādus samaksas apliecinošus dokumentus. Nākamajā dienā pārdevējs vairs nebija sazvanāms, tāpēc vīrietis devies uz policiju, kur noskaidrots, ka invalīda apliecība bijusi viltota, jo tajā uzrādītais vārds neeksistē. Policija šobrīd noskaidro nozieguma apstākļus un ir uzsākusi izmeklēšanu.
Krāpniekiem joprojām ienesīgs bizness šķiet pensionāru apkrāpšana, uzdodoties par sociālajiem darbiniekiem. Šoreiz apkrāpta kāda 83 gadus veca sirmgalve, kuru mājās apmeklējusi kāda sieviete. Krāpniece nav uzrādījusi personu apliecinošus dokumentus un pensionārei piedāvājusi malku un pārtikas produktus kā sociālo palīdzību, iepriekš veicot iemaksu. Pensionāre sievietei iedevusi 6 latus, kura naudu paņēma un vairs neatgriezās. Pagaidām vien ir zināms, ka «sociālā darbiniece» bijusi aptuveni 50 gadus veca, 170 cm gara, brūniem matiem un ģērbusies tumšā mētelī, taču ar šādu aprakstu vainīgo noķert nav iespējams. Iespējams, izmeklēšanas gaitā tiks sastādīts krāpnieces fotorobots. Tā kā šādi krāpšanas gadījumi ir reģistrēti jau iepriekš, policija vēlreiz aicina cilvēkus nebūt lētticīgiem, kā arī pabrīdināt savus gados vecākos kaimiņus, kas par šādām krāpšanas metodēm nav informēti.