«Bruno Šaperons mūsu audzēkņus salīdzināja ar krējuma kārtiņu, kas nostājas virs īsta lauku piena. Viņš arī teica, ka tādi jaunieši, kādi ir mūsējie, vajadzīgi arī Francijai. Manuprāt, tas izsaka visu,» gandarīta par Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkņiem, kas mēnesi pavadīja praksē Francijā, ir skolas direktore Edīte Bišere.
Sintija Čepanone
Vakar no Jelgavas sadraudzības pilsētas Francijā Ruelmalmezones atgriezās četri topošie pavāri, viens topošais konditors un trīs maizes un miltu konditorijas izstrādājumu specialitātes audzēkņi, kuri veselu mēnesi tur pavadīja praksē. Savukārt šodien viņiem svinīgi tika pasniegts ne tikai sertifikāts par Bruno Šaperona vadībā apgūto programmu un starptautisko praksi, bet arī Eiropases mobilitātes apliecību, kas nu šiem jauniešiem paver daudz plašākas darba iespējas visā Eiropā. Šādu dokumentu saņēma arī seši Amatu vidusskolas pasniedzēji.
«Ideāli!» tā par Francijā piedzīvoto saka 2. kursa pavāru specialitātes audzēknis Andrejs Markovs, piebilstot, ka tur viss – kā cilvēki, tā kultūra un apkārtne – krietni atšķiras no Latvijā ierastā. Viņš Rulemalmezonā praksē strādāja uzņēmumā «Sogeres». «Tas ir milzīgs ēdināšanas uzņēmums, kas gatavo ēdienu skolām, slimnīcām, pansionātiem. Es tur palīdzēju virtuvē, un iegūtā pieredze neapšaubāmi ir neatsverams ieguvums,» iespaidos dalās Andrejs. Taujāts, vai savu nākotni plāno saistīt ar darbu ārpus Latvijas, vēl jo vairāk tādēļ, ka nu rokās ir arī Eiropase, viņš atbild: «Es par to sāku domāt. Iespējams, apgūšu franču valodu un došos uz Franciju, jo nemaz nav iespējams salīdzināt tās iespējas pavārmākslā, ko sniedz Francija! Tiesa gan – pēc tam es tomēr gribētu atgriezties Latvijā.»
Uzrunājot Amatu vidusskolas audzēkņus, kā Jelgavas pilsētas mērs Andris Rāviņš, tā franču uzņēmējs B.Šaperons uzteica sadarbību, kas izveidojusies ne tikai starp valstīm un pilsētām, bet arī starp skolām. Proti, 8. aprīlī, A.Rāviņa vizītes laikā Francijā, tika parakstīts protokols par Amatu vidusskolas sadarbību ar līdzīgu skolu Ruelmalmezonā. «Es ticu, ka Jelgava kļūs par Baltijas valstu gastronomijas galvaspilsētu,» tā B.Šaperons. Savukārt A.Rāviņš akcentēja, ka tas iespējams, ja arī turpmāk būs laba apmācību bāze. «Mums arī turpmāk jāstrādā, lai Jelgava spētu izaudzināt augsti kvalificētus speciālistus,» viņš teic.
Jāpiebilst, ka iespēja kā jauniešiem, tā pasniedzējiem apgūt franču virtuves nianses, pavērās Leonard oda Vinči mobilitātes projekta «Jelgavas Amatu vidusskolas pavāru un konditoru audzēkņu prakse Francijā» laikā.
Foto: Ivars Veiliņš