Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) akadēmiskās airēšanas trenere Agita Puriņa absolvējusi starptautisko treneru tālākizglītības programmu ICECP (The International Coaching Enrichment Certificate Program) Delaverā, ASV. Tas bija iespējams, pateicoties piešķirtajai Olimpiskās solidaritātes stipendijai.
Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) pārstāvis Mārtiņš Mālmeisters skaidro: katras valsts nacionālā Olimpiskā komiteja rekomendāciju stipendijas saņemšanai var sniegt tikai vienam kandidātam, un stipendija var tikt piešķirta tikai vienam dalībniekam no vienas valsts. A.Puriņa bija vienīgā kandidāte, kas pērn bija izteikusi vēlmi studēt ICECP programmā. Bez LOK atbalsta vēstules ir nepieciešama arī attiecīgā sporta veida nacionālās federācijas atbalsta vēstule.
«Mācības sākās augusta vidū un noslēdzās aprīļa beigās. Bija gan nodarbības tiešsaistē, gan teorētiskās un praktiskas nodarbības Prinstonas Universitātē Amerikā, Ņūdžersijas štatā,» stāsta trenere, piebilstot, ka tas bijis liels izaicinājums – daļēji arī tāpēc, ka mācības notika angļu valodā un arī studiju kursa darbs bija jāraksta angļu valodā. «Lekcijas bija par dažādām sporta tēmām un dažādiem sporta veidiem, bet savu kursa darbu izvēlējos rakstīt par savu sporta veidu – par motivācijas lomu panākumu sasniegšanā airēšanas sportā. Mums Jelgavā šobrīd ir vairāki perspektīvi airētāji un šī ir aktuāla tēma,» tā A.Puriņa. Jāpiebilst, ka noslēguma darbu prezentācija un sertifikātu saņemšana notika Starptautiskās Olimpiskās komitejas mītnes vietā jeb olimpiskajā galvaspilsētā Lozannā, Šveicē.
A.Puriņa beigusi Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju un ieguvusi trenera kvalifikāciju. Kopš 1989. gada strādā par treneri Jelgavas BJSS. Šobrīd sporta skolā akadēmiskajā airēšanā trenējas ap 30 audzēkņu. Kopš septembra BJSS strādā otra akadēmiskās airēšanas trenere Evita Jaunbauere.
11 ICECP darbības gados programmu ar Olimpiskās solidaritātes stipendiju absolvējuši 325 treneri no 115 valstīm, tajā skaitā astoņi treneri no Latvijas (kā vienīgie no Baltijas valstīm): Ivo Lakučs (BMX) – 2009. gadā, Inguna Minusa (pludmales volejbols) – 2011. gadā, Einars Pimenovs (džudo) – 2014. gadā, Andris Eikens (desmitcīņa) – 2015. gadā, Staņislavs Judkins (modernā pieccīņa) – 2016. gadā, Andrejs Ostrovskis (peldēšana) – 2017. gadā, Aleksandra Tihovska (volejbols) – 2018. gadā, un A.Puriņa (akadēmiskā airēšana) – 2019. gadā.
Olimpiskās solidaritātes finansiālais atbalsts viena trenera dalībai programmā ir ap 11 000 ASV dolāru.
Foto: Latvijas Olimpiskā komiteja