Piektdien, 5. decembrī, pulksten 11 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks starptautiska zinātniska konference, kurā lektori runās par skolu un muzeja sadarbību, kā to īstenot dzīvē, par muzeja materiāliem, ko studenti un skolēni varētu izmantot savā ikdienā un darbos.
Ritma Gaidamoviča
Piektdien, 5. decembrī, pulksten 11 Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks starptautiska zinātniska konference, kurā lektori runās par skolu un muzeja sadarbību, kā to īstenot dzīvē, par muzeja materiāliem, ko studenti un skolēni varētu izmantot savā ikdienā un darbos. Muzeja direktores vietniece un konferences organizatore Marija Kaupere portālam www.jelgavasvestnesis.lv atklāj, ka konferences mērķis ir apzināt iespējas izmantot muzeja resursus valodas, literatūras, vēstures un kultūras vēstures apguvē skolās.
«Kā zināms, muzeja priekšmeti ir ne tikai vēstures liecība, tie ir arī nozīmīgs izziņas avots gan izglītībā, gan zinātnē, gan citās dzīves jomās, tāpēc muzeja krājumā esošie mākslas vērtības var tikt izmantoti gan kā kulturoloģiskais fons skolēnu un studentu redzesloka paplašināšanai, gan arī kā mācību satura komponents kultūras kompetences attīstīšanai,» stāsta M.Kaupere. Referātos tiks aplūkotas muzeja un skolas, muzeja un augstskolas sadarbības iespējas. «Iepazīsimies arī ar muzeja resursu izmantošanas pieredzi un problēmām, kā arī atklāsim sadarbības vēlamos virzienus,» tā direktores vietniece.
Konferenci organizē Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs (direktores vietniece Marija Kaupere) sadarbībā ar Latvijas Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes Skolotāju izglītības nodaļu (profesori Annu Vulāni).