1.3 °C, 2.8 m/s, 88.9 %

Projekti

Sākumlapa Projekti
Projekti

Iestādē aktuālie projekti

Vienotās kontaktu centra platformas (112) un Elektronisko notikumu žurnālu valsts un pašvaldību līmenī integrācija

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes “Digitālā transformācija” 2.1. reformu un investīciju virzienā “Valsts pārvaldes, tai skaitā pašvaldību, digitālā transformācija”  investīcijas 2.1.2.1.i. “Centralizētās platformas un sistēmas” ietvaros

Projekta Nr.: 2.1.2.1.i.0/2/24/I/CFLA/002

Projekta mērķis:

Attīstīt Vienotā notikumu reģistra (turpmāk – VNR) platformu, lai nodrošinātu efektīvu notikumu datu apriti valsts un pašvaldības līmenī, samazinātu izmeklēšanai nepieciešamās informācijas apkalpošanas laiku un izmaksas,  un uzlabotu policijas iestāžu notikumu apstrādes pārvaldību.

VNR  tehnoloģiskās platformas maiņa nodrošinās notikumu apstrādes atbilstību normatīvo aktu un mūsdienu programmatūras izstrādes un drošības prasībām. Tā vienkāršos uzturēšanu, pārvaldību un integrāciju ar citiem E-lietas tehnoloģiskās platformas risinājumiem.

Projekta partneri: Valsts policija, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas digitālais centrs”, valstspilsētu un novadu pašvaldības.

Projektā sasniedzamie rezultāti:

  1. ieviesta Vienota notikumu reģistra koplietošanas platforma,
  2. ieviesta integrācija ar Vienoto kontaktu centra platformu (112) un valstspilsētu un novadu pašvaldību Elektronisko notikumu žurnālu,
  3. organizētas darbinieku mācības,
  4. nodrošināta projekta vadība, publicitātes un vizuālās identitātes pasākumi.

Projekta sākums: 2024. gada 26. novembris

Projekta noslēgums: 2026. gada 31. maijs

Projekta budžets: 3 525 000 EUR, no kuriem:

AF plāna finansējums: 3 000 00000 EUR

Valsts budžeta finansējums (pievienotās vērtības nodokļa izmaksām): 525 000 EUR

Projekta normatīvais ietvars: https://likumi.lv/ta/id/352521-par-2121i-investicijas-projekta-vienota-kontaktu-centra-platformas-112-un-elektronisko-notikumu-zurnalu-valsts-un-pasvaldibu-limeni-integracija-pases-un-centralizetas-funkcijas-vai-koplietosanas-pakalpojuma-attistibas-plana-apstiprinasanu

Projekta īstenotājs: Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs

Kontaktpersona:

Vita Upeniece, Iekšlietu ministrijas Informācijas centrs

e-pasts: vita.upeniece@ic.iem.gov.lv

Mārīte Ieviņa, Jelgavas Digitālais centrs, Projektu vadības nodaļa

e-pasts: marite.ievina@poic.jelgava.lv

 

Labklājības nozares un pašvaldību sociālās sfēras platformas “DigiSoc” izstrāde un ieviešana

2024.gada 19. decembrī Labklājības ministrija un Jelgavas Digitālais centrs parakstīja sadarbības līgumu par projekta “Labklājības nozares un pašvaldību sociālās sfēras platformas “DigiSoc” izstrāde un ieviešana” īstenošanu*, apņemoties nodrošināt komunikāciju ar projektā iesaistītajām pašvaldībām un pārstāvēt to vajadzības sistēmas izstrādes laikā.

Projekta mērķis – nodrošināt pašvaldību pakalpojumu digitālo transformāciju un atbalsta procesu centralizāciju, veicinot sadarbību ar valsts pārvaldes institūcijām.

Projektā tiks izveidota vienota digitālā platforma “DigiSoc”, lai modernizētu sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības sniegšanas procesus, paaugstinātu darbības efektivitāti un atvieglotu datu apmaiņu starp pašvaldību sociālajiem dienestiem, Labklājības ministriju un citiem valsts un pašvaldību partneriem. Projekts ir vērsts uz esošo informācijas sistēmu papildināšanu un integrāciju ar jaunizveidoto platformu, ietverot arī datu analītikas un statistikas funkcionalitāti.

Projekta galvenās aktivitātes un risinājumi:

1. Elektronisku lietu izveide sociālajiem dienestiem platformā “DigiSoc”:

  • sociālo dienestu klientu lietu digitalizācija, nodrošinot dokumentu elektronisku apstrādi;
  • piekļuve normatīvajos aktos paredzētajiem banku kontu datiem mājsaimniecību ienākumu izvērtēšanai;
  • pašvaldību sociālo pakalpojumu datu apmaiņa ar citiem resursiem;
  • automatizētas statistikas datu sagatavošanas iespējas valsts mēroga analītikai.

2. Vardarbībā cietušo personu rehabilitācijas sistēmas izveide:

  • izstrādāta koplietošanas vide sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniegšanai vardarbībā cietušajiem bērniem, nodrošinot datu apmaiņu starp pašvaldībām, Latvijas Bērnu fondu, Labklājības ministriju un citām institūcijām.

3. Bērnu aizsardzības jomas uzlabojumi:

  • kvalificēto speciālistu reģistra izveide bērnu tiesību aizsardzības jomā, kas sniegs centralizētu informāciju par speciālistu kompetencēm;
  • Bāriņtiesu datu automatizācija, atslogojot Bāriņtiesu un Bērnu aizsardzības centra darbiniekus no manuālas datu ievades.

4. Sociālo pakalpojumu un datu analīze:

  • uzlabota datu pārraide un analīzes rīki, lai atvieglotu politikas plānošanu un palīdzības sniegšanas prognozēšanu.

Plānotais līguma izpildes laiks: līdz 31.05.2026.

Projekts “Labklājības nozares un pašvaldību sociālās sfēras platformas “DigiSoc” izstrāde un ieviešana” | Labklājības ministrija

*2024. gada 10. decembrī Labklājības ministrija ir parakstījusi Vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna 2. komponentes “Digitālā transformācija” 2.1. reformu un investīciju virziena “Valsts pārvaldes, tai skaitā pašvaldību, digitālā transformācija” 2.1.2.1.i. investīcijas “Centralizētās platformas un sistēmas” (turpmāk – 2.1.2.1.i. investīcija) nolūka “Pašvaldību pakalpojumu digitālā transformācija un pašvaldību atbalsta procesu modernizācija un centralizācija, t. sk. sadarbībā ar valsts pārvaldes institūcijām” projekta “Labklājības nozares un pašvaldību sociālās sfēras platformas “DigiSoc” izstrāde un ieviešana” īstenošanu.

Kontaktpersona:

Mārīte Ieviņa, 63084461

Jelgavas Digitālais centrs

Projektu vadības nodaļa

ES programmas “Apvārsnis 2020” ietvaros

Projekta mērķis ir uzlabot iedzīvotāju veselību, labbūtību un vienlīdzību, ieviešot pierādījumos balstītu pilsētas politiku enerģētiskās nabadzības mazināšanai.

Projektā plānots izstrādāt, īstenot un novērtēt visaptverošu pilsētas programmu, lai samazinātu enerģētisko nabadzību un tās ietekmi uz iedzīvotāju veselību un labklājību, pamatojoties uz pierādījumos balstītām pieejām sešās pilotpilsētās, tai skaitā Jelgavā (Latvija). Pilsētas izvēlētas, ņemot vērā to atšķirīgās atrašanās vietas (atšķirīgos klimatiskos apstākļos), kā arī atšķirīgu labklājības līmeni un veselības aprūpes modeļus.

Projekta īstenošanas laiks ir 48 mēneši, no 2021. gada 1.marta līdz 2025. gada 1. martam.

Projekta partneri ir 19 iestādes un  organizācijas no deviņām valstīm (Spānija, Nīderlande, Turcija, Francija, Itālija, Austrija, Ungārija, Lielbritānija, Latvija).

Projekta kopējais budžets ir 5 106 770 eiro. Jelgavas valstspilsētas pašvaldības operatīvās informācijas centram (POIC) piešķirtie līdzekļi projekta aktivitāšu īstenošanai ir 206 135 eiro.

Vairāk par projektu lasīt šeit

Klimata pārmaiņām nepārtraukti attīstoties, ir vajadzīgi steidzami pasākumi, lai mazinātu to sekas un veidotu noturīgu rīcības plānu.

Projekta mērķis ir izstrādāt un apstiprināt saskaņotu starpnozaru sistēmu, lai pielāgotos klimata pārmaiņām, kā arī paātrinātu pāreju uz klimatneitrālu un ilgtspējīgu ekonomiku, dodot iedzīvotājiem un sabiedrības dalībniekiem iespēju pielāgoties klimata pārmaiņām.

Projektā plānotās aktivitātes:

1. Batimetrijas (Ūdens dziļuma mērīšana) veikšanu Lielupē līdz 50km;

2. Paplašināt ūdens līmeņa un meteo staciju mērījuma staciju skaitu;

3. Izstrādāt rokas grāmatu agrīnās apziņošanas un datu apstrādes risinājumiem;

4. Pilnveidot pastāvošos agrīnās apziņošanas risinājumus;

5. Integrēties valsts (LVĢMC) agrīnās apziņošanas sistēmā.

Projekta īstenošanas laiks ir 48 mēneši, no 2021. gada 1.oktobra līdz 2025. gada 30.septembrim.

Projekta partneri  ir 32 iestādes no 9 valstīm (Spānija, Nīderlande, Vācija, Grieķija, Itālija, Norvēģija, Latvija, Šveice, Francija).

Projekta kopējais budžets ir 16224768,75 eiro. Jelgavas valstspilsētas pašvaldības operatīvās informācijas centram (POIC) piešķirtie līdzekļi projekta aktivitāšu īstenošanai ir 285500,00 eiro.

Vairāk par projektu lasīt šeit

 

Realizētie projekti:

Civilās aizsardzības sistēmas pilnveidošana Jelgavas un Šauļu pilsētās (C-System)

Atvieglojumu vienotās informācijas sistēmas (AVIS) un latvija.lv atvēršana komersantiem un valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centru attīstība