1.6 °C, 2.8 m/s, 95.5 %

Izglītība

Sākumlapa JaunumiIzglītībaZRKAC piešķirta Erasmus+ programmas kvalitātes balva “Spārni 2024”
ZRKAC piešķirta Erasmus+ programmas kvalitātes balva “Spārni 2024”
15/12/2024

Par digitālā mācību līdzekļa izstrādi, īstenojot projektu “Digitāli klimatam”, Zemgales reģiona kompetenču attīstības centram (ZRKAC) piešķirta Erasmus+ programmas kvalitātes balva “Spārni 2024”. Projekts veltīts digitālo tehnoloģiju izmantošanai klimata pārmaiņu jautājumu risināšanā, veicinot izglītības un sabiedrības izpratni par vides ilgtspējību.

ZRKAC tika godināts nominācijā “Sadarbības partnerības skolu izglītības sektorā” par digitālā mācību līdzekļa izstrādi, kas paredzēts kā atbalsts pedagogiem, izglītojot sākumskolas skolēnus par klimata pārmaiņu bīstamo ietekmi uz zemi, veidojot saudzīgu attieksmi pret dabu un mudinot apzināties savas ikdienas rīcības sekas.

Saņemot balvu, ZRKAC projektu vadītāja Sanita Šabanska izteica pateicību par augsto novērtējumu un vērtīgo sadarbību ar starptautiskā projekta partneriem, vienlaikus paužot prieku par iespēju bagātināt izglītības vidi ar mūsdienīgu mācību saturu, kas veicina jaunās paaudzes iesaisti klimata un tā radīto pārmaiņu jautājumu izziņā.

Kopumā balva “Spārni 2024” 12 nominācijās tika pasniegta 14 Latvijas labākajiem projektu īstenotājiem no skolu, profesionālās, augstākās un pieaugušo izglītības, kā arī sporta jomas.

Būtiski uzsvērt – šis digitālais mācību līdzeklis piemērots lietošanai gan izglītības iestādēs, gan arī ģimenēs, kopīgi izzinot vides jautājumus. Tas ikvienam bez maksas pieejams: https://www.digi4clima.org.

Erasmus+ sadarbības partnerības projekts “Digitāli klimatam” Nr. 2021-1-LV01-KA220-SCH-000029630 tika īstenots no 2022. gada 1. janvāra līdz 2023. gada 30. jūnijam. Projekta laikā tika izstrādāta mācību programma “Klimats un tā pārmaiņas”, vadlīnijas pedagogiem, 12 digitālas nodarbības un darba lapas 6.–9. klašu skolēniem.

Kvalitātes balva “Spārni” ir konkurss, ko Valsts izglītības attīstības aģentūra organizē katru otro gadu, lai sekmētu projektu atbilstību horizontālajām prioritātēm (Iekļaušana un daudzveidība, Vide un klimata pārmaiņu novēršana, Digitālā pārveide un Līdzdalība demokrātiskajos procesos), izceltu augstas kvalitātes Erasmus+ projektu izstrādi un ieviešanu, novērtētu projektu vadītāju ieguldījumu un veicinātu starptautiskas pieredzes un sadarbības apmaiņu.