Zemgales plānošanas reģions aicina tūrisma pakalpojumu sniedzējus pieteikties zīmei “Gājējam draudzīgs/ Hiker-friendly“. To var saņemt tūrisma pakalpojumu sniedzējs Baltijas valstīs, kas ir vai vēlas būt “draudzīgs“ kājāmgājējiem, piedāvājot tiem nepieciešamus pakalpojumus. Zīmes saņemšanai interesenti aicināti pieteikties līdz 15. augustam.
“Gājējam draudzīgs/ Hiker-friendly” zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās, un izmazgāt netīrās drēbes, kā arī zābakus un citu ekipējumu.
Zīmes “Gājējam draudzīgs/ Hiker-friendly” kritēriji izstrādāti kā vadlīnijas pakalpojumu sniedzējiem, ja viņi vēlas būt noderīgi kājāmgājējiem. Tie tiek iedalīti obligātajos un ieteicamajos kritērijos. Vispārējie kritēriji piemērojami jebkuram tūrisma pakalpojuma sniedzējam. Naktsmītņu kritēriji – tikai naktsmītnēm. Lai tūrisma uzņēmējs saņemtu zīmi, jābūt izpildītiem vismaz 75% no obligātajiem kritērijiem. Iepazīties ar “Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly” kritērijiem un lejupielādēt pieteikuma anketu iespējams ŠEIT.
Uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2022. gada 16.augustā, zīmes saņemšanai līdz 15.augustam interesenti no Zemgales var pieteikties, sūtot aizpildītas pieteikuma anketas uz e-pastu anna.builo@zpr.gov.lv.
Latvijā zīmi piešķir komisija, kurā ir 13 dalībnieki – gan valsts iestādes, gan organizācijas, kuras atbalsta kājāmiešanu, aktīvo atpūtu un dabas tūrismu. Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs – tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.
Pašlaik gājējiem draudzīgu viesmīlību ir iespējams izbaudīt jau 229 “Gājējam draudzīgs” uzņēmumos visā Latvijā. Zemgales reģionā šogad zīmi ir saņēmuši astoņi jauni pakalpojumu sniedzēji, tostarp naktsmītnes, tūrisma informācijas centri un tūrisma objekti.
Informācija: Zemgales plānošanas reģions