3.4 °C, 2.3 m/s, 93 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsVingro ar pasaules vicečempionu 3×3 basketbolā Edgaru Krūmiņu!
Vingro ar pasaules vicečempionu 3×3 basketbolā Edgaru Krūmiņu!
05/05/2020

Aicinot jelgavniekus rūpēties par savu fizisko formu, Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” katru maija otrdienu publicēs videosižetu no sērijas “Vingro ar čempionu!”, tādējādi jelgavniekus gan aicinot sportot, gan iepazīstinot ar mūsu pilsētas sportistiem. Pirmajā sižetā vingrosim kopā ar Eiropas čempionu un pasaules vicečempionu 3×3 basketbolā Edgaru Krūmiņu.

Pirmajā sižetā savas pilsētas iedzīvotājus sportot aicina Eiropas čempions un pasaules vicečempions 3×3 basketbolā Edgars Krūmiņš, iepazīstinot ar daļu vingrinājumu, ko izpilda savā treniņu programmā, lai uzlabotu savu fizisko formu.

Šobrīd, kopš Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija, E.Krūmiņš trenējas individuāli pēc komandas fiziskās sagatavotības trenera Dāvja Feiknera izstrādātas programmas – tās mērķis ir palīdzēt sportistam saglabāt fizisko formu. “Trenējos piecas dienas nedēļā apmēram pusotru stundu katru dienu. Fiziskās sagatavotības treneris izstrādā plānu katrai dienai,”  stāsta sportists, nodemonstrējot dažus no savā programmā iekļautajiem vingrinājumiem. “Ikviens, kuram kāds no šiem vingrinājumiem iepatikās, var to iekļaut arī savā fizisko aktivitāšu programmā, pielāgojot slodzi sev,” rūpēties par ķermeni un uzturēt sevi fiziskā formā arī ārkārtējās situācijas laikā, ievērojot pulcēšanās ierobežojumus, jelgavniekus aicina E.Krūmiņš.

Jāatgādina, ka Jelgavas pilsētas publiskajos sporta laukumos jāievēro valstī noteiktie pulcēšanās ierobežojumi – sportot var doties viens vai kopā ar saviem ģimenes locekļiem, jāietur divu metru distance no citiem laukuma izmantotājiem, iespēju robežās jālieto individuālie aizsarglīdzekļi un jāievēro personīgā higiēna.

VINGRINĀJUMU APRAKSTS

1. vingrinājums. Sākuma stāvoklis: kāriens stāvus pie TRX sistēmas apakštvērienā (delnas ir pagrieztas uz augšu), ķermenis  attiecībā  pret zemi veido 45 grādu leņķi. Veicot izelpu, saliekt rokas virstvērienā, izturēt 1-2-3 un ieelpojot atgriezties sākuma stāvoklī. Vingrinājums jāpilda nesteidzoties. Atkārtojumu skaits: 8–12 reizes.

2. vingrinājums. Sākuma stāvoklis: balsts guļus, kreisā roka uz sola, labajā rokā svara bumba, kājas plecu platumā, viegli ieliektas ceļos. Veicot izelpu, saliekt labo roku (elkonis – atpakaļ un uz augšu), un ieelpojot – iztaisnot. Tas pats ar kreiso roku. Rīka svars jāizvēlas atbilstoši fiziskās sagatavotības līmenim – 4, 8, 12, 16 kg u.c. Atkārtojumu skaits: 8–12 reizes ar katru roku.

3. vingrinājums. Sākuma stāvoklis: balsts guļus uz apakšdelmiem (planka), elkoņa locītava atrodas zem pleca locītavas, ķermenis taisns, kājas plecu platumā, skats vērsts uz leju. Saglabājot  ķermeni taisnu, turēt 1 minūti. Atkarībā no fiziskās sagatavotības līmeņa var palielināt vingrinājuma izpildes laiku. Elpošana vienmērīga.

4. vingrinājums. Sākuma stāvoklis: guļus uz muguras, rokas un kājas priekšā. Veicot izelpu, nolaist pēc iespējas zemāk pretnosaukuma roku un kāju (labā roka – kreisā kāja, kreisā roka – labā kāja), ieelpojot atgriezties sākuma stāvoklī. Tas pats ar otru pusi. Muguras lejasdaļa piespiesta pie zemes. Atkārtojumu skaits: 8–12 reizes, izpildot vingrinājumu pārmaiņus uz abām pusēm (asimetriski).

5. vingrinājums. Lēcieni ar lecamauklu – ar abām kājām vai ar vienu kāju, tad otru. Lēkt 1 minūti. Atkarībā no sagatavotības līmeņa var palielināt vingrinājuma izpildes laiku. Elpošana vienmērīga.

6. vingrinājums. Sākuma stāvoklis: puspietupiens, kājas platāk par pleciem, ceļi un pirkstgali izvērsti uz āru, svara bumba satverta ar abām rokām lejā. Veicot izelpu, iztaisnot kājas, rokas priekšā un ieelpojot atgriezties sākuma stāvoklī. Atkārtojumu skaits: 8–12 reizes.

7. vingrinājums. Sākuma stāvoklis: stāvus, ar kreiso sānu pret balstu, svara bumba labajā rokā sānis, roka saliekta. Svara bumbas spiešana – veicot izelpu, ar rokas spēku pacelt svara bumbu augšā taisnā rokā, nofiksēt to un ieelpojot atgriezties sākuma stāvoklī. Svara bumbas fiksācijas momentā roka augšā, kājām un ķermenim jābūt iztaisnotiem. Rīka svars jāizvēlas atbilstoši fiziskās sagatavotības līmenim – 4, 8, 12, 16 kg u.c. Atkārtojumu skaits: 8–12 reizes ar katru roku.

8. vingrinājums. Tas pats vingrinājums, tikai svara bumbas spiešanu veikt bez balsta, roku turot priekšā vai sānis ar delnu uz leju.

9. vingrinājums. Sākuma stāvoklis: izklupiens ar labo kāju, rokas priekšā saliektas, kreisā kāja uz pirkstgala. Vingrinājumu izpildīt, liekot  pussoli atpakaļ ar kreiso kāju, izturēt 1-2-3-4-5, tad vēl viens pussolis atpakaļ ar to pašu kāju, izturēt līdz 5 un atgriezties sākuma stāvoklī (izpildīt trīs pozīcijas: augsto, vidējo, zemo). Tas pats ar otru kāju. Veicot kustību ar kāju atpakaļ un uz priekšu, ir būtiski pagarināt izelpu. Vingrinājums jāizpilda lēnām. Atkārtojumu skaits: 3–5 reizes ar katru kāju.

10.  vingrinājums. Tas pats vingrinājums, tikai to veikt, turot rokās pildbumbu priekšā.

11.  vingrinājums. Sākuma stāvoklis: stāvus, rokas lejā, elastīgā gumija ap apakšstilbiem. Veicot izelpu, puspietupiens, rokas priekšā saliektas, ar ieelpu iztaisnojot kājas, vienlaikus atcelt labo kāju sānis un izturēt līdz 1-2-3-4-5. Tas pats ar kreiso kāju. Kustības  ar  kājām  jāveic  lēni,  pārvarot gumijas radīto pretestību. Atkārtojumu skaits: 3–5 reizes ar katru kāju.

12. vingrinājums. Sākuma stāvoklis: balsts guļus uz apakšdelmiem (planka), elkoņa locītava atrodas zem pleca locītavas, ķermenis taisns, kājas plecu platumā, skats vērsts uz leju. Vingrinājumu izpilda – pārmaiņus atceļot kreiso un labo roku, kreiso un labo kāju un vienlaikus pretnosaukuma roku un kāju. Saglabājot  taisna  ķermeņa  stāvokli, pildīt 1 minūti. Atkarībā no fiziskās sagatavotības līmeņa var palielināt vingrinājuma izpildes laiku. Elpošana vienmērīga.

13. vingrinājums. Sākuma stāvoklis: stāja ar seju pret solu, kreisā kāja saliekta uz sola, rokas lejā. Veicot izelpu, izpildīt atbalsta kājas vēzienu uz augšu un uz priekšu, kreisā roka saliekta priekšā. Raudzīties, lai mugura ir taisna, atbalsta kāju pilnīgi iztaisnot ceļa locītavā, pieceļoties uz pirkstgala, labā kāja saliekta celī taisnā leņķī, izturēt līdz 1-2 un atgriezties sākuma stāvoklī. Atkārtojumu skaits: 8–12 reizes ar katru kāju.