Viena no Jelgavas pašvaldības policijas funkcijām ir uzraudzīt satiksmes drošību pilsētā, un to palīdz nodrošināt pilsētas videonovērošanas kameras. Joprojām teju katru dienu tiek fiksēti transportlīdzekļa vadītāji, kuri neapdomīgi un pārgalvīgi šķērso krustojumu, luksoforā degot sarkanajai gaismai, tādējādi apdraudot gan sevi, gan citus satiksmes dalībniekus. Kā viens no pārkāpumu veicinošiem faktoriem ir sajūta, ka iespēja tikt pieķertam ir neliela. Taču tā gluži nav – par braukšanu pie sarkanās gaismas vai pagrieziena veikšanas, pirms luksoforā iedegusies papildsekcija, šogad uzsākti 227 administratīvā pārkāpuma procesi, tostarp septembrī – 22.
Pašvaldības policija atgādina: pilsētā pie regulējamiem krustojumiem ir izvietotas videonovērošanas kameras, kurās tiek fiksēti arī ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumi, pēc kā policijas darbinieki uzsāk administratīvo procesu un vainīgā persona tiek saukta pie atbildības.
Policijas pārstāve Paula Liepa stāsta, ka autovadītāju skaidrojumi par to, kāpēc veikts pārgalvīgais manevrs, ir visdažādākie, tostarp tā brīža emocionālais stāvoklis. Taču visbiežāk viņi norāda, ka neesot pamanījuši aizliedzošo sarkano gaismu luksoforā, steigušies vai arī ka šofera uzmanību no ceļa novērsis blakussēdētājs. Nereti arī šķitis, ka manevru paspēs pabeigt.
Visbiežāk šie rupjie pārkāpumi, kas apdraud gan pašu, gan citus satiksmes dalībniekus, tiek fiksēti Rīgas ielas un Pērnavas ielas krustojumā, Rīgas ielas un Brīvības bulvāra krustojumā, Lielās ielas un Akadēmijas ielas krustojumā, kā arī Lielās ielas un Dambja ielas krustojumā.
Jāatgādina, ka par Ceļu satiksmes likuma 52. panta 1. daļas neievērošanu – braukšanu, ja luksoforā deg aizliedzošais signāls, vai par nepakļaušanos satiksmes regulētāja signālam – transportlīdzekļa vadītājam tiek piemērots naudas sods no 30 līdz 140 eiro. Bet pēc Ceļu satiksmes likuma 52. panta 2. daļas – par braukšanu attiecīgajā virzienā, ja luksofora papildsekcijā nav iedegts zaļās bultas signāls, – piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 30 līdz 55 eiro. Jelgavā autovadītājiem visbiežāk piemērots mazākais iespējamais naudas sods – 30 eiro –, bet autovadītāji saņēmuši arī 40, 50, 80 un 100 eiro sodu. Vienā gadījumā šogad autovadītājam piemērots 100 eiro sods, jo pārkāpums izdarīts atkārtoti.
Jāuzsver, ka lēmuma par administratīvā soda piemērošanu spēkā stāšanās brīdī, kad lēmums kļuvis neapstrīdams, pārkāpējs saņem arī četrus soda punktus. Informāciju par administratīvā soda piemērošanu transportlīdzekļa vadītājam Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistram tiešsaistes datu pārraides režīmā nodod no Sodu reģistra.
Jāatgādina, ka satiksmes uzraudzību pilsētā nodrošina arī Valsts policijas Dienvidzemgales iecirkņa Reaģēšanas nodaļa.