Vācu valodas mēneša laikā Jelgavas 4. vidusskolā un Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā viesojās pārstāvji no Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības, Šveices Konfederācijas vēstniecības un Gētes institūta. Vizītes mērķis bija veicināt vācu valodas popularizēšanu, kultūras pieredzes apmaiņu un stiprināt sadarbības iespējas starp izglītības iestādēm un vāciski runājošo valstu pārstāvniecībām.
Klātesošos uzrunāja arī divi studenti – topošie vācu valodas skolotāji no Latvijas Universitātes Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultātes, kā arī muzikāli radošu mācību stundu skolu jauniešiem vadīja dziedātājs, dziesmu autors un pasākumu vadītājs Jorans Šteinhauers.
Jelgavas 4. vidusskolā viesus sagaidīja ar daudzpusīgu muzikālo sveicienu – dziedāja skolas jauktais koris “Rotā” diriģentes Līgas Celmas-Kursietes vadībā, ar klavierspēli uzstājās individuālie izpildītāji, muzicēja pūtēju orķestris “Rota” diriģenta Agra Celma vadībā, kā arī vokāli instrumentālais ansamblis “Tomēr šodien” sadarbībā ar Joranu Šteinhaueru izpildot dziesmu “Aprīļa pilieni” latviešu un vācu valodā. Šis muzikālais priekšnesums simboliski akcentēja ne tikai valodu daudzveidību, bet arī mūzikas un mīlestības valodu kā vienojošus elementus. Savukārt Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas skolēni bija sagatavojuši teātra izrādi vācu valodā “Brēmenes muzikanti”.
Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecības Kultūras un preses nodaļas vadītājs Kristofers Gronavs uzsvēra nepieciešamību pēc daudzveidīgām un radošām pieejām valodu apguvē – īpaši izceļot mūzikas, spēļu un interaktīvo aktivitāšu nozīmi. Tika norādīts, ka izglītības iestādēs pieaug interese par vācu valodas apgūšanu, kas mudina iesaistītās institūcijas aktīvi sadarboties un piedāvāt atbalstu gan skolēniem, gan skolotājiem, īpaši domājot par pedagogu tālākizglītību un profesionālās pilnveides iespējām.
Vizītes laikā notika tikšanās arī ar abu skolu vadības komandām, pārrunājot turpmākās sadarbības iespējas. Tika izskatīti priekšlikumi par kopīgu projektu īstenošanu, pieredzes apmaiņas braucieniem, vieslektoru un skolēnu mobilitāti, kā arī iespējām Jelgavas jauniešiem apmeklēt izglītības iestādes Vācijā. Gētes institūta direktora vietnieks un Valodas nodaļas vadītājs Jans Šprengers informēja par esošajām programmām, kurās aicināti piedalīties Latvijas vācu valodas skolotāji, lai celtu kvalifikāciju un ieviestu mūsdienīgas mācību metodes savā darbā.
Viesi no vēstniecībām un Gētes institūta bija patiesi gandarīti par redzēto, izceļot skolēnu entuziasmu, pedagogu ieguldījumu un skolu atvērtību starptautiskai sadarbībai vācu valodas un kultūras stiprināšanā.