Nereti dzirdam, ka Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) uz vienu iedzīvotāju ir zemākais starp Baltijas valstīm, un uzdodam sev jautājumu – kādēļ? Kas būtu jādara, lai situāciju mainītu? Lai rastu datos balstītas atbildes, ikviens aicināts piedalīties seminārā “Uzņēmējdarbības vide pēdējos 100 gados: ko varam mācīties no pagātnes, skatoties nākotnē”. Tas notiks 30. maijā pulksten 14 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC). Semināram var pieteikties līdz 27. maijam.
Semināru vadīs Vidzemes Augstskolas asociētais profesors un vadošais pētnieks Dr. hist. Gatis Krūmiņš, kurš trīs gadus kopā ar starptautisku zinātnieku komandu veicis Baltijas valstu IKP un citu kvantitatīvo datu (demogrāfija, tautsaimniecības nozares, reģionālās atšķirības) apzināšanu un apkopošanu.
Seminārā varēs gūt atbildes uz jautājumiem, kādēļ šobrīd Latvijas IKP rādītājs uz vienu iedzīvotāju ir zemākais Baltijas valstu vidū un kas būtu jādara, lai situāciju mainītu.
Fakti liecina, ka 20. gadsimta 30. gadu beigās mūsu valsts IKP sasniedzis 90 % līmeni no Eiropas vidējā rādītāja. Seminārā būs iespēja noskaidrot, kāds ir iemesls šā brīža situācijai un kas mūsdienās liedz Latvijai sasniegt līdzīgus rezultātus.
Tāpat tiks akcentēts, kādas uzņēmējdarbības vides izmaiņas pagātnē ir ietekmējušas valsts attīstību un ko no šīs pieredzes varam mācīties, raugoties nākotnē.
Dalība seminārā ir bez maksas, un tajā īpaši gaidīti uzņēmēji, taču piedalīties var ikviens interesents.
Vietu skaits ir ierobežots. Pieteikties līdz 27. maijam šeit.
Papildu informācija pieejama pa tālruni 63012155, 63012169 vai e-pastu uznemejdarbiba@zrkac.jelgava.lv.