20 °C, 3.7 m/s, 67.2 %

Sākumlapa JaunumiSportsUzvaras attālumā no augstākās divīzijas
Uzvaras attālumā no augstākās divīzijas
06/07/2017

No 25. jūnija līdz 1. jūlijam Slovākijas pilsētā Bratislavā norisinājās pasaules čempionāts inline hokejā (skrituļhokejs) 1. divīzijā, kurā jelgavnieku Artūra Batraka, Jāņa Goluboviča, Olafa Aploka, Gata Sprukta, Artjoma Ogorodņikova un Kristapa Krūzes pārstāvētā Latvijas izlase izcīnīja 2. vietu. Vienīgais zaudējums turnīrā tika piedzīvots finālspēlē, ar rezultātu 3:6 atzīstot Slovēnijas izlases pārākumu.

Latvijas izlase gatavošanos pasaules čempionātam uzsāka jau jūnija sākumā, un komandas galvenais treneris Oļegs Sorokins kandidātu sarakstā bija iekļāvis vairāk nekā 20 sportistu, no kuriem lielākā daļa ir Latvijā zināmi hokejisti, kas vasaras mēnešos spēlē inline hokeju. Kandidātu vidū bija arī vairāki Latvijas Inline augstākajā hokeja līgā startējošās komandas IHK “Jelgava” pārstāvji.

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) organizētais pasaules čempionāts inline hokejā tiek spēlēts pēc atšķirīgiem noteikumiem salīdzinājumā ar ierasto ledus hokeju. Pirmkārt, spēles laiks ir sadalīts četrās 12 minūšu garās ceturtdaļās, un laukumā vienlaikus var atrasties četri laukuma spēlētāji un vārtsargs. Savukārt par noteikumu pārkāpumu tiek piešķirts pusotru minūti ilgs noraidījums.

Cīņu par uzvaru 1. divīzijas turnīrā, kas nodrošina vietu nākamā gada pasaules čempionāta elites divīzijā, uzsāka astoņas komandas. Latvieši bija ielozēti apakšgrupā kopā ar Lielbritānijas, Austrālijas un Brazīlijas izlasēm. Mūsu inline izlase pārliecinoši izcīnīja uzvaras visās trīs apakšgrupas spēlēs, bet ceturtdaļfinālā rezultatīvā spēlē tika pārspēta arī Jaunzēlande – 12:4.

Pusfinālā Latvijas izlase uzvarēja arī Austrālijas vienību (3:1), bet finālā mūsu komandai pretī stājās 2015. gada pasaules elites divīzijas dalībniece – Slovēnijas izlase –, kas, līdzīgi kā latvieši, bija izcīnījusi uzvaras visos aizvadītajos turnīra mačos. Finālā O.Sorokina vadītā Latvijas izlase nokļuva iedzinējos jau pašā spēles sākumā un piedzīvoja sāpīgu zaudējumu – 3:6.

Jau zināms, ka 2019. gada pasaules čempionāts 1. divīzijā notiks Kanādā.