27.7 °C, 2.1 m/s, 51.6 %

Sākumlapa JaunumiSportsUz pasaules čempionātu dosies četri Jelgavas smaiļotāji un kanoe airētāji
Uz pasaules čempionātu dosies četri Jelgavas smaiļotāji un kanoe airētāji
05/08/2021

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas smaiļotāji un kanoe airētāji Latvijas čempionātā junioriem un U-23 grupai izcīnījuši 30 medaļas – 15 zelta, septiņas sudraba un astoņas bronzas.

Zelta medaļu smaiļošanā vieniniekiem junioru grupā 200 un 500 metru distancē izcīnīja Kārlis Dumpis un Melānija Čamane. Savukārt U-23 grupā 500 un 1000 metru distancē vieniniekos ātrākā bija Katrīna Smiltniece. Jelgavniekiem zelts ir arī smaiļošanā četriniekos: Valteram Mančasam, Kārlim Dumpim, Markusam Aleksandram Sikorskim un Aleksim Mikum Vaicjonokam 200 metros un Melānijai Čamanei kopā ar trīs Limbažu sportistēm 200 metros un 500 metros junioru grupā.

Kanoe airēšanā zeltu vieniniekos Open sieviešu grupā 200 metru distancē izcīnīja Jūlija Gutova, bet 500 metru distancē – Aleksandra Počtarenko. Vīriešu U-23 grupā 500 un 1000 metros ātrākais bija Roberts Lagzdiņš. Kanoe divniekos 200, 500 un 1000 metru distancē uzvarēja Roberts Lagzdiņš ar Matīsu Ozolu.

Sudraba medaļu smaiļošanā vieniniekiem 200 metru distancē izcīnīja Katrīna Smiltniece U-23 grupā.

Kanoe airēšanā sudraba medaļu vieniniekiem 200 metros izcīnīja Roberts Lagzdiņš U-23 grupā un Aleksandra Počtarenko Open sieviešu grupā. Sieviešu Open grupā 500 metru distancē otrā bija Jūlija Gutova. Divniekos 200, 500 un 1000 metru distancē U-23 grupā sudrabu izcīnīja Nils Mediņš un Jurijs Ševcovs.

Bronza smaiļošanā vieniniekiem 1000 metru distancē – Kārlim Dumpim junioru grupā. Junioru grupas divniekos 200 un 500 metru distancē bronzas medaļas Valteram Mančasam un Kārlim Dumpim. Četriniekos junioru grupā bronzu 200 metru distancē izcīnīja Antuanete Bāra un Marta Paula Brolīte, kā arī Valters Mančass, Kārlis Dumpis, Markuss Aleksandrs Sikorskis un Aleksis Mikus Vaicjonoks 500 metros.

Kanoe airēšanā vieniniekos bronzas godalgu U-23 grupā ieguva Nils Mediņš 200, 500 un 1000 metru distancē.

Latvijas čempionāts norisinājās no 29. līdz 31. jūlijam Limbažos.

Pēc rezultātiem Latvijas čempionātā kļuvis zināms, ka septembrī uz pasaules čempionātu junioriem un U-23 dosies Melānija Čamane, Kārlis Dumpis, Katrīna Smiltniece, Roberts Lagzdiņš.