Aizvadīto dienu sals rada maldīgu priekšstatu, ka ledus ir biezs un izturīgs. Taču ledus biezumu ietekmē daudzi faktori, un jāatceras, ka ledus kārta uz ūdenstilpēm veidojas nevienmērīgi. Rūpēs par iedzīvotāju drošību Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš 18. janvārī izdeva rīkojumu “Par paaugstinātas ledus bīstamības perioda noteikšanu”. Tas paredz, ka līdz pilnīgai ledus izkušanai uz Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā esošo ūdenstilpju ledus atrasties ir aizliegts.
Šāds rīkojums izdots, ņemot vērā nevienmērīgo ledus veidošanos Jelgavas pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā esošajās ūdenstilpēs, izvērtējot personu dzīvības un veselības iespējamo apdraudējumu, kā arī ņemot vērā laikapstākļus un faktisko ledus stāvokli.
Rīkojuma izpildi kontrolēs Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija.
Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uzsver, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, jo mainīgo laikapstākļu dēļ, salam mijoties ar atkusni, ledus izturība mazinās. Šobrīd, atkusnī, ledus kārta kļuvusi vēl nedrošāka.
Operatīvie dienesti iedzīvotājus aicina būt vērīgiem un informēt par iedzīvotājiem, kuri staigā pa ledu. Pašvaldības policijai var ziņot pa tālruni 8550, tāpat informāciju var nodot Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centram pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.
Foto: ekrānšāviņš no tiešsaistes kameras
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē