Šodien Jelgavu apmeklēja Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Mišenko. Viņš pauda pateicību par pašvaldības atbalstu Ukrainai grūtajā brīdī, sniedzot patvērumu Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri, bēgot no kara, pametuši savu valsti, par iespēju Ukrainas bērniem turpināt mācības pilsētas skolās un par jelgavnieku dāsnumu, sagādājot humānās palīdzības kravas Jelgavas sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas iedzīvotājiem.
Vizītes laikā Ukrainas vēstnieks Latvijā pilsētas domē tikās ar Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu un Jelgavas ukraiņu kultūras centra “Džerelo” priekšsēdētāju Bogdanu Timkivu. Vēstnieka pateicās pilsētas vadībai un visām iesaistītajām Jelgavas organizācijām par palīdzību, ko Jelgava sniedz Ukrainas cilvēkiem. Vēstnieks norādīja, ka tas ir ļoti būtisks atbalsts un ukraiņi to patiesi novērtē.
Jāpiebilst, ka līdz šim Jelgavas sadraudzības pilsētas Ivanofrankivskas iedzīvotājiem nogādātas trīs jelgavnieku sarūpētas palīdzības kravas, bet nākamnedēļ uz Ukrainu plānots vest jau ceturto. Atbalsta sniegšana turpinās, un jelgavnieki var ziedot pirmās nepieciešamības, sadzīves un medicīnas preces, kuras tik ļoti vajadzīgas ukraiņiem. Lai atbalstītu Jelgavas sadraudzības pilsētas iedzīvotājus, sarūpētās lietas var nogādāt Sabiedriskajā centrā Skolotāju ielā 8 katru darbdienu no pulksten no pulksten 8 līdz 19.
Vēstnieks viesojās arī Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā, kurā šobrīd mācās divi jaunieši no Ukrainas, un ar viņiem pārrunāja, kā veicas mācībās, cik veiksmīgi izdevies pielāgoties apstākļiem.
Vizītes noslēgumā vēstnieks tikās ar Ukrainas kara bēgļiem, kuri dzīvo Jelgavas pašvaldības organizētajā izmitināšanas vietā viesnīcā “Zemgale”, un pārrunāja aktuālos jautājumus. Jāpiebilst, ka viesnīca pagaidu mājvieta ir gandrīz 90 bēgļiem.
Pēc pašvaldības operatīvās informācijas centra (POIC) bēgļu reģistrācijas datiem, līdz šodienai mūsu pilsētā patvērumu raduši vairāk nekā 550 bēgļu. Daļa izmitināti viesnīcā “Zemgale” un LLU studentu viesnīcā Mātera ielā, bet lielākā daļa – 401 bēglis – patvērumu raduši privātajā sektorā. Viņi vai nu paši īrē mājokli, vai uzturas pie draugiem, radiem, paziņām.
Jāatgādina, ka visiem Ukrainas iedzīvotājiem, kuri patvērumu raduši Jelgavā, obligāti jāreģistrējas POIC, zvanot pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787. POIC apkopo informāciju gan par bēgļu skaitu, gan viņiem nepieciešamo atbalstu, lai tālāk strukturēti varētu sniegt individuālu atbalstu katram. Lai veiksmīgāk noritētu informācijas aprite un palīdzības sniegšana, pašvaldībā izveidots informācijas koordinācijas centrs, kā arī noteikti koordinatori atbalsta un palīdzības sniegšanai darbā ar uzņemtajiem ukraiņiem. Viņi apzina vajadzības un sazinās ar bēgļiem, kuri atrodas Jelgavā, lai viņiem palīdzētu jebkurā jautājumā.
Foto: Jelgava.lv
Informācija sagatavota
Sabiedrisko attiecību pārvaldē