Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torņa izstāžu zālē no 12. novembra līdz 12. janvārim skatāma jelgavnieka Induļa Landaua gleznu izstāde “Zemgales puika”.
Neraugoties uz to, ka Indulis Landaus dzimis Vidzemē, kopš dzīves pirmajiem mēnešiem mākslinieks dzīvi vadījis Lielupes tuvumā. Arī vēlāk, kad mācības un darbs aizvedis tālāk, viņš sirdī bija un paliek Zemgales puika, kurš vislabāk jutās tās plašajās ārēs. Viņaprāt šeit saule spīd viskošāk un mīlīgāk, vēji tīrumam atnes auglību, baltie gubu mākoņi lēni slīd debesu tālumos un aicina izpausties krāsu priekā.
Jau puikas gados Staļģenes skolā skolotāja pamanīja zēna apdāvinātību, mudinot iestāties J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā. Tieši te attīstījās topošā gleznotāja krāsu jūtīgums, kompozīcijas spējas, saskaņojot realitātē ieraudzīto ar tonālo īstenojumu uz papīra un audekla. Viņa amata prasmes asināja studijas Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā. Ar laiku Induļa Landaua izsmalcinātais krāsu tonālais redzējums izvirzīja viņu latviešu pasteļglezniecības ievērojamāko meistaru vidū.
Gleznotājs Indulis Landaus dzimis 1940. gada 6. jūnijā Limbažu rajona Skultes ciemā. Absolvējis J.Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Izstādēs piedalās kopš 1971. gada. Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1978. gada, bijis Jūrmalas un Jelgavas mākslinieku grupas biedrs. Kopš 1980. gada dzīvo Jelgavā un no 2011. gada ir Jelgavas Mākslinieku biedrības biedrs.
Mākslinieks strādājis kombinātā „Māksla”, bijis pedagogs Latvijas Mākslas akadēmijā un Jelgavas Mākslas skolā. Kopā ar Pēteri Postažu darbojies monumentālajā glezniecībā. Ilustrējis grāmatas.
I.Landaus bijis konkursa “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” galvenās balvas nominants 2018. un 2020. gadā, bet 2022. gadā šīs balvas ieguvējs.
Jāpiebilst, ka 2022. gadā mākslinieks arī saņēma augstāko Jelgavas apbalvojumu “Goda zīme”.