Līdz ar pavasari iedzīvotāji aktīvi sakopj apkārtējo teritoriju – atbrīvojas no pērnās zāles, grābj lapas un saved kārtībā māju dzīvžogus. SIA “Zemgales EKO” atgādina: lai arī teorētiski tūjas būtu izmetamas bioloģiskajos atkritumos, tomēr to nedrīkst, jo tās negatīvi ietekmē kompostēšanās procesu. Līdz ar to tūjas ir kvalificējami kā sadzīves atkritumi un dalīto atkritumu savākšanas laukumos tās netiek pieņemtas. Tūjas un to zari ir jāizmet sadzīves atkritumu konteinerā vai arī jānogādā pašiem atkritumu poligonā “Brakšķi”, kur tās tiks pieņemtas par maksu.
“Tūju skujas spēj aizsargāties pret mitrumu un tās satur ēteriskās eļļas, kas traucē mikroorganismiem veikt bioloģisko atkritumu pārstrādi, tādējādi krietni paildzinot savu sadalīšanās laiku, un arī ietekmē visu pārējo bioloģisko atkritumu sadalīšanos,” skaidro SIA “Zemgales EKO” valdes locekle Kristīne Stukina. Viņa norāda, ka dārza atkritumu konteineri dalīto atkritumu laukumos ir vieni no pieprasītākajiem atkritumu konteineru veidiem. Tajos iedzīvotāji nelielos daudzumos var ievietot lapas, ziedus, nezāles, pļauto zāli, saknes līdz diviem centimetriem diametrā, taču netiek pieņemtas tūjas un to zari.
“Visus šos dārza atkritumus mēs nogādājam atkritumu poligonā “Brakšķi” un materiāls tālāk tiek kompostēts. Ņemot vērā tūju negatīvo ietekmi uz kompostēšanās procesu, tās netiek pieņemtas kā bioloģiskie atkritumi un tas ir jārespektē. Līdz ar to tūjas un to zari ir jāizmet sadzīves atkritumu konteinerā vai arī jānogādā pašiem atkritumu poligonā “Brakšķi”, kur tos pieņems par maksu pēc noteiktā cenrāža,” skaidro K.Stukina.
Atgādinām, ka pilsētā iedzīvotājiem ir pieejami trīs dalīto atkritumu savākšanas laukumi – Ganību ielā 86, Paula Lejiņa ielā 7 un Salnas ielā 20. Šajos laukumos Jelgavas iedzīvotāji nelielos daudzumos var bez maksas nodot:
Ganību ielā 84 sašķirotas otrreizējās izejvielas bez maksas var nodot arī juridiskās personas. Ja nepieciešams, var saņemt izziņu par otrreizējai pārstrādei nodoto atkritumu daudzumu.