Noslēgusies Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas Meiju ceļā 9 rekonstrukcija, un skola piektdien ir pieņemta ekspluatācijā. Pēc Līgo svētkiem uz to tiks pārvesti mācību materiāli no skolas pagaidu mājvietām – Jelgavas pils un Mātera ielas 30 –, bet līdz septembrim noritēs aktīvi skolas iekārtošanas darbi. 1. septembrī tajā atgriezīsies skolēni.
Skolas rekonstrukcija uzsākta 2021. gada maijā, un šobrīd pilsēta ieguvusi pilnībā pārbūvētu un modernu mācību iestādi, kas skolēniem sniegs iespēju mūsdienīgā mācību vidē apgūt informācijas tehnoloģiju, inženierzinātņu un humanitāro zinātņu pamatus. Rekonstrukcijas gaitā paaugstināta ēkas energoefektivitāte – nosiltināta ēka, nomainīti logi un durvis, pārbūvēts siltumtīkls un siltummezgls, ventilācijas un apgaismojuma sistēmas, telpas un iekšējie inženiertīkli, veikta ārējo inženiertīklu pārbūve un izbūve, kā arī labiekārtota skolas teritorija. Līdz ar pārmaiņām skolā ieviestas jaunas tehnoloģijas un mūsdienīgi risinājumi, piemēram, sensoru ventilācijas sistēma ļaus aprēķināt skābekļa līmeni klasē un nepieciešamības gadījumā nodrošinās optimālu gaisa kvalitāti.
Vidusskolas ēka rekonstruēta, īstenojot divus Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētus projektus: “Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestādes “Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola” energoefektivitātes paaugstināšana”, kura kopējās izmaksas ir 4 816 304,96 eiro, no tiem ERAF finansējums 550 056 eiro, valsts budžeta dotācija 24 267,18 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 4 241 981,78 eiro, un “Mācību vides uzlabošana Jelgavas Valsts ģimnāzijā un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā”. Šī projekta kopējās izmaksas ir 22 598 240,22 eiro, no tiem ERAF finansējums 6 696 748 eiro, valsts budžeta dotācija 683 962,52 eiro un pašvaldības līdzfinansējums 15 217 529,70 eiro. Būvdarbus atbilstoši iepirkumam veica pilnsabiedrība “3A”.
Jaunu veidolu ieguvusi ne tikai Tehnoloģiju vidusskolas ēka. Labiekārtota arī piegulošā teritorija. Skolas priekšā izveidots plašs bruģēts laukums, kurā varēs notiks pasākumi, uzstādīti karoga masti, soliņi un atkritumu urnas, ierīkots āra apgaismojums un pa perimetru uzstādīta videonovērošana. Visapkārt skolai uzstādītas velonovietnes ar vietu 240 velosipēdiem, kā arī teritorija papildināta ar jauniem kokiem un apstādījumiem. Pie ieejas izbūvēts arī panduss un otrpus skolai – lifts. Līdz šim tāds skolā nebija.
Skolas pagalmā mazāko klašu skolēniem izbūvēts plašs rotaļu laukums ar gumijas segumu. Tajā uzstādītas dažādas iekārtas – līdzsvara elementi, gumijas bumbas un kubi, āra mūzikas instrumenti, batuti un interaktīva rotaļu iekārta “Yalp memo”, kas sastāv no spēles laukuma un septiņām kolonnām, kas aprīkotas ar 360 grādu LED skārienekrānu un skaņu. Izmantojot šo iekārtu, skolēni var atraktīvā un saistošā veidā apgūt mācību vielu. Tāpat otrpus skolai izbūvēts amfiteātris jeb zaļā klase, kur arī varēs notikt āra nodarbības.
Lai popularizētu astronomiju, uz skolas jumta atrodas observatorija. Paredzēts, ka dati no tās tiks ievākti attālināti, izmantojot modernās tehnoloģijas. Uz skolas jumta uzstādīti arī saules paneļi, lai skolēni praktiski apgūtu, kā ikdienā izmantot atjaunīgo enerģiju. Iesākumā saules saražoto enerģiju izmantos gudrajā klasē, kurā skolēni varēs iepazīt tehnoloģijas, bet turpmāk vasarās šo enerģiju varētu lietot skolas ārējā apgaismojuma nodrošināšanai.
Pārmaiņas piedzīvojusi skolas aktu zāle, kurā nomainīts grīdas segums, izbūvēti akustiskie griesti, uzstādīta moderna apskaņošanas sistēma un gaismas. Uz skatuves atrodas iebūvēts ekrāns, uz kura varēs pārraidīt projekcijas. Bet aiz skatuves izbūvēta speciāla teātra klase, kādas līdz šim nebija, un tā aprīkota ar gaismu un skaņas sistēmu, pārvietojamo digitālo ekrānu. Klasē būs arī podesti.
Vērienīgas pārmaiņas piedzīvojusi sporta zāle – tajā uzstādīts speciāli sportošanai paredzēts grīdas segums ar FIBA sertifikātu, griestiem atrasts akustisks risinājums, lai nepieciešamības gadījumā zālē varētu aizvadīt arī citus pasākumus. Sporta zāli tagad iespējams sadalīt divās daļās, lai vienlaicīgi var notikt dažādas sporta aktivitātes, un tai izbūvēta atsevišķa ieeja. Zālē arī uzstādīta kāpšanas siena dažādos līmeņos, augstumā sasniedzot 8,2 metrus.
Lai teorētiskās zināšanas nostiprinātu praksē, skolas pagalmā izbūvēta 70 kvadrātmetrus plaša mācību darbnīca, kurā skolēni varēs metināt, frēzēt, būvēt elektroautomobiļus un salabot savu velosipēdu.
Šobrīd mācību darbnīcā jau uzstādīts telfers jeb celtnis ar celtspēju divas tonnas, kā arī ierīkotas metināšanas darba vietas.
Atsevišķām klašu telpām jau ir piegādātas jaunās mēbeles un visai skolai – jauni krēsli un galdi. Iesaistot skolēnus, lielākā daļa galdu un krēslu šobrīd jau ir izvietoti pa klašu telpām.
Pārbūvēta arī skolas ēdnīca un virtuve, kura tiks iznomāta pakalpojumu sniedzējam. Virtuve sadalīta vairākās zonās, piemēram, konditoreja, sadale, gaļas cehs. Tur izbūvēts arī ēdiena lifts, pa kuru uz virtuvi varēs transportēt produktus no noliktavas ēkas cokolstāvā.
Ievērojot arhitekta uzstādījumu, ēkā saglabāti vēsturiskie akcenti – 1. un 2. stāva gaiteņos atjaunots vēsturiskais grīdas segums – betona mozaīka. Tāpat visos skolas gaiteņos saglabāti Aleksandra Djačenko veidotie keramikas ciļņi. Arī skolas gaiteņos ienākušas jaunās tehnoloģijas – koridoros un pie skolas aktu zāles izvietoti monitori, uz kuriem tiks rādīta skolai aktuāla informācija, kā arī tiešraidē varēs vērot aktu zālē notiekošos pasākumus.
Lai skolas personāls un apmeklētāji ērti varētu novietot transportlīdzekļus, pretim skolai Meiju ceļā 44 izbūvēts labiekārtots stāvlaukums 30 automašīnām. Tāpat stāvlaukums izbūvēta skolas iekšpagalmā pretim atjaunotajam stadionam un gar ēkas fasādi pret Celtnieku ielu, kur izveidota jauna iebrauktuve skolas teritorijā. Celtnieku ielas malā izbūvētas tā sauktās kabatas īslaicīgai transporta novietošanai, un plānots, ka šovasar šis Celtnieku ielas posms tiks arī noasfaltēts. Tāpat, pārbūvējot skolas priekšu, izveidota kabata Meiju ceļā, kur vecāki varēs apstāties līdz piecām minūtēm, lai, netraucējot satiksmi Meiju ceļā, izlaistu bērnus.