Jelgavas Svētās Vienības evaņģēliski luteriskā draudze ar Jelgavas pilsētas domes atbalstu Svētā Jāņa baznīcā atjaunojusi 19. gadsimta mācītāja jelgavnieka Ludviga Katerfelda piemiņas cilni, informē baznīcas draudzes padomes priekšnieks Māris Eiklons.
Mācītāja L.Katerfelda piemiņas cilnis Svētā Jāņa baznīcā blakus mācītāja kancelei atradās jau pirmskara periodā. Otrā pasaules kara un svešu varu valdījumu laikā tas bija krietni cietis – ciļņa uzrakstu nevarēja izlasīt, jo bija nokrituši un pazuduši burti, kā arī bija nepieciešama ciļņa virsmas tīrīšana. 2020. gadā pašvaldības izsludinātās Biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju atbalsta programmas 2020. gadam gaitā Jelgavas dome finansiāli atbalstīja draudzes iesniegto projektu par ciļņa restaurāciju. Šo darbu profesionāli veica metāla izstrādājumu restauratore vecmeistare Ieva Baļļa. Nu atkal skaidri var redzēt mācītāja L.Katerfelda sejas atveidu cilnī un izlasīt sākotnējo tekstu vācu valodā: “Baltu zemju iekšmisijas celmlauzim, Mītavas Svētā Jāņa [baznīcas] mācītājam Ludvigam Katerfeldam sirsnīgā pateicībā Kurzemes un Līvzemes vācu draudzes. “Jo Kristus mīlestība mūs dzen!” 2. Kor. 5. nod., 14. p.”.
Draudze ir sagatavojusi ielūgumu L.Katerfelda dzimtas pēctečiem apmeklēt baznīcu, lai parādītu atjaunoto cilni un apliecinātu, ka Jelgava, tās vadība un iedzīvotāji ciena savu vēsturi, atbalsta kultūras mantojuma saglabāšanu un novērtē mācītāja L.Katerfelda ieguldījumu Jelgavas un tās iedzīvotāju labā.
Draudzes vēlme ir izcelt Svētā Jāņa baznīcas kā skaistas pērles pilsētas centrā spožumu un sekmēt savas baznīcas aktīvāku iekļaušanos Jelgavas kultūras un tūrisma apritē. Baznīcā atrodas autentiskas meistara Karla Hermaņa 1884. gadā būvētās ērģeles, kas ir daļēji atjaunotas un darba kārtībā, altāri rotā Jūliusa Dēringa oriģinālglezna “Golgāta”, kas ir valsts līmeņa kultūras piemineklis. Baznīcā par mācītāju kalpojis ievērojamais jelgavnieks L.Katerfelds, pilnā vārdā Ludvigs Traugots Kristiāns Frīdrihs Katerfelds, kurš ir pazīstams gan kā Jelgavas Svētā Jāņa baznīcas mācītājs, gan kā Tabora, pirmās garīgo slimnieku dziedinātavas Kurzemē, dibinātājs. Viņa atdusas vieta ir Jelgavas Ģintermuižas kapos.
Foto un informācija: Jelgavas Svētās Vienības draudze