16.5 °C, 2.4 m/s, 87.8 %

Sākumlapa JaunumiSportsSveikti sportisti par sasniegumiem martā
Sveikti sportisti par sasniegumiem martā
19/04/2023

Otrdien, 18. aprīlī, Jelgavas sporta hallē “Ramirent” nacionālās basketbola līgas fināla sērijas spēles BK “Jelgava”–BK “Kandava/Anzāģe” puslaika pārtraukumā tika sveikti Jelgavas sportisti un viņu treneri par sasniegumiem martā.

Sveikti 11 sportisti, kuri martā guvuši panākumus Latvijas un Baltijas čempionātā vai starptautiska mēroga sacensībās. Sportistus un trenerus sveica Jelgavas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne un Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktors Juris Kaminskis.

Izvērtējot sportistu sasniegumus, viens sportists un viena sportiste pieaugušo un junioru/jauniešu grupā saņem īpašu apbalvojumu “Mēneša labākais sportists”, bet pārējie – Pateicības rakstu. Apbalvojumu “Mēneša labākais sportists” šoreiz saņēma Nikolass Deičmans un Una Ulmane.

PELDĒŠANA

Labus rezultātus Baltijas čempionātā junioru grupā demonstrēja Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkņi. Nikolass Deičmans (trenere – Astra Ozoliņa) izcīnīja 1. vietu 200 un 400 metru kompleksajā peldējumā, 2. vietu 4×100 metru kombinētajā stafetē, 3. vietu 100 metros brīvajā stilā un 4×100 metru brīvā stila stafetē, kā arī 2. vietu 400 metros kompleksajā peldējumā pieaugušo konkurencē. Kristians Brenčs (trenere – Inga Arnīte) izcīnīja 1. vietu 100 metros uz muguras, 2. vietu 200 metros uz muguras un 4×100 mertru kombinētajā stafetē. Matīss Kaktiņš (trenere – I.Arnīte) izcīnīja 2. vietu 200 metros brasā un 4×100 metru kombinētajā stafetē, 3. vietu 100 metros brasā. Elijs Aleksejevs (trenere – A.Ozoliņa) izcīnīja 3. vietu 200 metros tauriņstilā gan junioru, gan pieaugušo grupā.

SKVOŠS

Martā par Latvijas čempioni skvošā juniorēm kļuva Jelgavas Skvoša kluba pārstāve Una Ulmane, kurai šis ir trešais tituls pēc kārtas. Viņas trenere ir Baiba Lulle.

BRĪVĀ CĪŅA

Jelgavas cīņas kluba “Milons” pārstāvis Volodars Smirnovs (treneris – Vladimirs Smirnovs) izcīnīja 2. vietu turnīrā “Tallinn open 2023” U-20 vecuma grupā svara kategorijā līdz 86 kilogramiem. Jāpiebilst, ka šis turnīrs, vērtējot pēc dalībnieku un pārstāvēto valstu skaita, tiek uzskatīts par lielāko Eiropā.

TEKVONDO

Kluba “Olimpiks” pārstāvis Stīvens Kranga (treneris – Vitālijs Lepins-Žagars) izcīnīja 3. vietu tekvondo turnīrā “Lithuania Open 2023” junioriem svara kategorijā līdz 63 kilogramiem.

KARATĒ

Martā panākumus guvuši arī karatē kluba “Vitus” pārstāvji (treneris – Vitālijs Mišins). Annemarija Dūrēja izcīnīja 2. vietu karatē turnīrā “Tallinn bulldog 2023” U-18 vecuma grupā kumite disciplīnā svara kategorijā līdz 59 kilogramiem un 3. vietu absolūtajā svara kategorijā. Tāpat viņai 2. vieta  Baltijas valstu karatē čempionātā U-18 vecuma grupā kumite disciplīnā svara kategorijā līdz 59 kilogramiem un arī turnīrā “Warsaw Open” 2. vieta U-18 vecuma grupā kumite disciplīnā svara kategorijā līdz 59 kilogramiem. Savukārt Patriks Veļeckis izcīnīja 3. vietu Baltijas valstu karatē čempionātā U-16 vecuma grupā kumite disciplīnā svara kategorijā līdz 57 kilogramiem.

DŽUDO

Divi Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas džudisti kļuva par Latvijas čempioniem U-14 vecuma grupā. Trenera Gunta Malēja audzēknis Alekss Patejenoks izcīnīja 1. vietu svara kategorijā virs 73 kilogramiem, bet trenera Sergeja Vasjkova audzēkne Patrīcija Gāznere izcīnīja 1. vietu svara kategorijā līdz 36 kilogramiem.

Jāatgādina, ka pretendentus apbalvojumam “Mēneša labākais sportists” var iesniegt ikviena fiziska vai juridiska persona līdz nākamā mēneša 3. datumam pa e-pastu Alona.Fomenko@sports.jelgava.lv. Jānorāda sportista vārds, uzvārds, sacensībās gūtais rezultāts, konkurentu skaits, informācija par pārstāvēto sporta skolu vai klubu un treneri, jāpievieno sacensību protokols. Uz apbalvojumu var pretendēt sportisti no 14 gadu vecuma (daiļslidošanā un mākslas vingrošanā – no 12 gadu vecuma), kas izcīnījuši 1. vietu Latvijas čempionātā vai guvuši panākumus starptautiskās sacensībās.