Sākumlapa JaunumiSportsSveikti sportisti par sasniegumiem 2022. gada pirmajā ceturksnī
Sveikti sportisti par sasniegumiem 2022. gada pirmajā ceturksnī
09/04/2022

8. aprīļa vakarā Jelgavas sporta hallē teikts paldies Jelgavas sportistiem un treneriem par sasniegumiem šā gada pirmajā ceturksnī – janvārī, februārī un martā.

Pirmais ceturksnis pagājis ziemas sporta veidu zīmē – aizvadītas gan olimpiskās spēles, gan Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskais festivāls ar mūsu sportistu dalību. Šodien sveikti hokeja, šorttreka, daiļslidošanas, kērlinga, peldēšanas, vieglatlētikas, sambo un skvoša pārstāvji.

Hokejs

Jelgavnieks Renārs Krastenbergs Latvijas izlases sastāvā piedalījās Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs. Renārs laukumā devās visās Latvijas izlases spēlēs un kļuva par rezultatīvāko Latvijas izlases spēlētāju, kā arī ierindojas 12. vietā olimpiskā hokeja turnīra rezultatīvāko spēlētāju top 30. Renārs olimpisko spēļu hokeja turnīrā četrās spēlēs sakrāja piecus rezultativitātes punktus – vārtus guva pret Zviedriju, bet spēlēs pret Somiju, Slovākiju un Dāniju rezultatīvi piespēlēja partneriem.

Šorttreks

Pekinas olimpiskajās spēlēs startēja arī Jelgavas kluba “Zemgale” šorttrekists Reinis Bērziņš. Viņš startēja tikai vienā distancē – 1500 metros –, kurā izcīnīja 15. vietu. Savukārt Jelgavas Ledus sporta skolas audzēknis Māris Jānis Šternmanis (treneris – Endijs Vīgants) piedalījās Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā un slidoja visas trīs distances. 500 metros viņš izcīnīja 9. vietu 29 slidotāju konkurencē, 1000 metros – 16. vietu, savukārt 1500 metros iekļuva B finālā un izcīnīja 11. vietu.

Daiļslidošana

Eiropas jaunatnes ziemas olimpiskajā festivālā startēja arī Jelgavas Ledus sporta skolas daiļslidotāja trenera Andreja Brovenko audzēkne Anastasija Konga. Viņa kopvērtējumā, summējot īsās un izvēles programmas rezultātus, izcīnīja 13. vietu 31 dalībnieces konkurencē.

Kērlings

Jelgavas Kērlinga kluba meiteņu komanda ar skipu Evelīnu Baroni kļuvušas par Latvijas čempionēm juniorēm. Komanda šo titulu izcīnīja otro gadu pēc kārtas, kā arī ieguva tiesības pārstāvēt Latvijas izlasi pasaules junioru čempionātā 2022./2023. gada sezonā. Komandas trenere – Iveta Staša-Šaršūne.

Vieglatlētika

Jelgavas Vieglatlētikas kluba atlēts Edgars Bergs piedalījās starptautiskās sacensībās “World Para Athletics Gran Prix” un lodes grūšanā izcīnīja 3. vietu. Edgars lodi aizgrūda 13,85 metrus tālu. Sportista trenere ir Maija Ukstiņa.

Peldēšana

Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas peldētājiem gada pirmais ceturksnis bijis ļoti ražīgs. Mūsu peldētāji izcīnījuši medaļas gan Baltijas un Latvijas čempionātā, gan starptautiskās sacensībās. Jevgeņijs Boicovs (trenere – Astra Ozoliņa) Baltijas čempionātā izcīnīja 1. vietu 50 metros brasā un 3. vietu 4×100 metru stafetē brīvajā stilā, savukārt Latvijas čempionātā  viņam 1. vieta 50 metros brasā un 4×100 metru kombinētajā stafetē.

Laura Šinkus (trenere – Anželika Paegle) Baltijas čempionātā izcīnīja 3. vietu 50 metros uz muguras, 4×100 metru stafetē brīvajā stilā un 4×100 metru kombinētajā stafetē, kā arī 1. vietu 50 metros uz muguras starptautiskās peldēšanās sacensībās “Madwave challenge of Latvia/Stage 1” Rīgā.

Sudraba medaļu 200 metros brasā Baltijas čempionātā izcīnīja Matīss Kaktiņš (trenere – Inga Arnīte), Kristianam Brenčam (trenere – arī Inga Arnīte) šajās sacensībās 1. vieta 100 un 200 metros uz muguras, 2. vieta 4×100 metru kombinētajā stafetē un 4×100 metros brīvajā stilā, savukārt Latvijas čempionātā Kristianam 1. vieta 4×100 metru kombinētajā stafetē.

Medaļu birums arī Nikolasam Deičmanam (trenere – Astra Ozoliņa): Baltijas čempionātā jauniešiem 1. vieta 200 metros kompleksajā peldējumā, 2. vieta 400 metros kompleksajā peldējumā, 100 metros brīvajā stilā, 4×100 metru kombinētajā stafetē un 4×100 metros brīvajā stilā; Latvijas čempionātā 1. vieta 4×100 metru kombinētajā stafetē; sacensībās “Madwave challenge of Latvia/Stage 1” 1. vieta 50 metros brīvajā stilā, 50 metros tauriņstilā un 200 metros kompleksajā peldējumā.

Baltijas čempionātā 3. vietu 4×100 metros brīvajā stilā izcīnīja Nikola Elpe (trenere – Inga Arnīte) un Sofija Vanaga-Stūre (trenere – Jeļena Visocka). Treneres Astras Ozoliņas audzēknis Elijs Aleksejevs izcīnīja 2. vietu 4×100 metru kombinētajā stafetē un 4×100 metros brīvajā stilā Baltijas čempionātā un 1. vietu 4×100 metru kombinētajā stafetē Latvijas čempionātā. Savukārt treneres Egijas Kravcovas audzēknis Deniss Okulovs izcīnīja 2. vietu 4×100 metru kombinētajā stafetē Baltijas čempionātā.

Sambo

1. vietu Latvijas čempionātā sambo svara kategorijā līdz 88 kilogramiem izcīnīja Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas un Jelgavas džudo kluba “Mītava” pārstāvis trenera Gunta Malēja audzēknis Marks Sutika.

Skvošs

Par Latvijas čempioniem skvošā U-19 vecuma grupā kļuva divi Jelgavas Skvoša kluba sportisti – Una Ulmane un Lukass Kančs. Jauniešus trenē Baiba Lulle.

Jāpiebilst, ka vienlaikus tika sveikti arī “Sporta servisa centra” rīkoto aktivitāšu “2022 minūtes svaiga gaisa” un “Sirsniņmēnesis” balvu ieguvēji.