Sākumlapa JaunumiSportsSveikti sportisti par panākumiem pirmajā pusgadā
Sveikti sportisti par panākumiem pirmajā pusgadā
08/07/2021

8. jūlijā paldies teikts sportistiem un viņu treneriem par panākumiem 2021. gada pirmajā pusgadā – no janvāra līdz jūnijam.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, sportisti un treneri pulcējās pie Jelgavas sporta halles, kur viņus sveica un paldies teica Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Rita Vectirāne un Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktora vietniece Maija Actiņa. “Šobrīd ir īsta svētku sajūta, pēc tik ilga laika atkal tiekoties klātienē. Gribu teikt jums visiem paldies par uzticību sportam, kas šajā laikā, kad viss notika attālināti vai nenotika nemaz, ir jo īpaši būtiski,” uzrunājot klātesošos, teica Rita Vectirāne un aicināja jelgavniekus sekot līdz mūsu pilsētas olimpiešu gaitām Tokijas olimpiskajās un paraolimpiskajās spēlēs.

Par panākumiem tika sveikti 3×3 basketbola, BMX riteņbraukšanas, vieglatlētikas, smaiļošanas un kanoe airēšanas, motosporta, hokeja, šorttreka, volejbola, kērlinga, telpu futbola, karatē, mākslas vingrošanas un peldēšanas pārstāvji.

Šorttreks

Par veiksmīgu startu Eiropas čempionātā šorttrekā sveikti divi šorttreka kluba “SK Zemgale” sportisti – Endijs Vīgants un Reinis Bērziņš. Viņi 5000 metru stafetē izcīnīja 7. vietu. Reinim panākumi arī pasaules čempionātā, kurā viņš individuālajā 1500 metru distancē izcīnīja 8. vietu.

Hokejs

Jelgavas hokeja klubs HK “Zemgale/LLU” aizvadīja labu sezonu, “Optibet” hokeja līgā finišējot 2. vietā. Jāpiebilst, ka pēc regulārā čempionāta Jelgavas komanda bija ierindojusies turnīra tabulas pirmajā pozīcijā. Komandu 2020./2021. gada sezonā trenēja Artis Ābols. Runājot par individuālajiem panākumiem šajā sporta veidā, jāuzteic bijušais Jelgavas Ledus sporta skolas audzēknis Renārs Krastenbergs, kurš debitēja Latvijas izlasē pasaules čempionātā un izpelnījās vienu no trim komandas labākā spēlētāja tituliem.

Kērlings

Īsa, bet veiksmīga sezona izvērtās Jelgavas Kērlinga klubam. Kluba sieviešu komanda ar skipu Evelīnu Baroni (Ērika Patrīcija Bitmete, Veronika Apse, Rēzija Ieviņa, Evelīna Barone) izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā sievietēm, savukārt duets Ieva Rudzīte un Artis Zentelis kļuva par Latvijas čempioniem kērlingā jauktajiem pāriem.

3×3 basketbols

Sākot ceļu pretī ceļazīmei uz Tokijas olimpiskajām spēlēm, 3×3 basketbolists Edgars Krūmiņš ar komandu startēja Eiropas Vienotās līgas turnīrā Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā. Tas bija viens no retajiem turnīriem, kas, ņemot vērā plašos epidemioloģiskos riskus pasaulē, tomēr notika. Līgas 3. posmā Edgara Krūmiņa pārstāvētā komanda izcīnīja 2. vietu, bet fināla posmā – 2. vietu. Jāuzsver, ka Edgars Krūmiņš Latvijas 3×3 basketbola izlases sastāvā izcīnīja tiesības piedalīties Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Karatē

Ceļu pretī savām pirmajām olimpiskajām spēlēm gada sākumā uzsāka arī karatists Kalvis Kalniņš. Viņš veiksmīgi nostartēja Premjerlīgas posmā Portugāles galvaspilsētā Lisabonā, kur izcīnīja 2. vietu. Sudraba medaļu Kalvis izcīnīja arī Eiropas čempionātā kumitē svara kategorijā līdz 60 kilogramiem. Jāpiebilst, ka arī Kalvis startēs olimpiskajās spēlēs, jo viņu dalībai pasaules vērienīgākajā sporta forumā izvirzīja Eiropas Karatē federācija.

BMX

Pirmajā pusgadā notika tikai starptautiskā mēroga sacensības, kurās lielākoties startēja vien Latvijas elites braucēji. Starp viņiem bija arī jelgavnieks Kristens Krīgers, kurš izcīnīja divas 2.vietas UCI starptautiskās C1 kategorijas sacensībās Venecuēlā. Kristens deva lielu ieguldījumu tajā, ka Latvijas vīriešu izlase UCI Pasaules nāciju rangā ierindotos 5. pozīcijā un iegūtu vienu vietu dalībai Tokijas olimpiskajās spēlēs. Diemžēl izšķirošajās sacensībās Kristens piedzīvoja kritienu, un viņam iespēja tiks uz Tokiju gāja secen.

Vieglatlētika

Jelgavniece Dace Šteinerte Latvijas čempionātā vieglatlētikā izcīnīja 1. vietu diska mešanā, kas treneres Maijas Ukstiņas audzēknei ir jau 14. tituls. Savukārt Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas sportiste Māra Anna Zīverte izcīnīja 8. vietu Eiropas 2. līgas komandu čempionātā 400 metru barjerskrējienā un 4×100 metru stafetē. Māras Annas trenere ir Laila Nagle. Lielisks panākums ir arī Jelgavas Vieglatlētikas kluba pārstāvim Edgaram Bergam, kurš Eiropas čempionātā paravieglatlētikā izcīnīja 1. vietu lodes grūšanā, vienlaikus izpildot normatīvu dalībai Tokijas paraolimpiskajās spēlēs, kas notiks šovasar drīz pēc olimpiskajām spēlēm. Jāpiebilst, ka arī Edgara trenere ir Maija Ukstiņa.

Smaiļošana un kanoe airēšana

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas kanoe airētājs, trenera Sergeja Bobkova audzēknis, Roberts Lagzdiņš centās izmantot pēdējo iespēu, lai kvalificētos olimpiskajām spēlēm. Eiropas olimpiskās kvalifikācijas turnīrā vieninieku 1000 metru distancē viņš izcīnīja 14. vietu, bet 500 metru distancē – 13. vietu. Lai kvalificētos olimpiskajām spēlēm, bija jāuzver, jo bija tikai viena ceļazīme katrā distancē. Tomēr Roberts turpināja strādāt un Eiropas U-23 čempionātā kanoe airēšanā vieniniekos 1000 metru distancē izcīnīja 3. vietu. Eiropas junioru čempionātā smaiļošanā 13. vietu vieniniekos 500 metru distancē izcīnīja Melānija Čamane, bet divniekos 1000 metros Kārlis Dumpis un Valters Mančass izcīnīja 15. vietu. Visi smaiļotāji ir trenera Jura Laura audzēkņi.

Mākslas vingrošana

Pieredzi starptautiskās sacensībās krāja arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas mākslas vingrotājas. Anna Murikova izcīnīja 13. vietu FIG sacensībās “20th Irina Deleanu Cup” daudzcīņas kopvērtējumā, savukārt Karolīna Mizūne ieguva 13. vietu FIG sacensībās “Ritam Cup” daudzcīņas kopvērtējumā. Abas sportistes ir treneres Irinas Smelovas audzēknes.

Peldēšana

Šogad trenēties varēja vien tie Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas peldētāji, kuri bija iekļauti Latvijas izlasēs. No viņiem 1. vietu Baltijas valstu čempionātā peldēšanā 100 un 200 metros brasā izcīnīja treneres Ingas Arnītes audzēknis Matīss Kaktiņš. Viņam 3. vieta arī Latvijas atklātajā čempionātā 200 metros brasā, labojot 1977. gadā Arsena Miskarova uzstādīto Jelgavas rekordu 15–16 gadus jauno puišu grupā. Par Latvijas čempionu 50metros brasā kļuva treneres Astras Ozoliņas audzēknis Jevgeņijs Boicovs.

Motosports

Kamēr Latvijā sacensības vēl nenotika, kluba “CEC I.S. Racing” motosportists Andris Grīnfelds piedalījās Igaunijas enduro čempionāta pirmajā posmā E2 klasē, kur izcīnīja 3. vietu. Andra treneris ir Ivo Šteinbergs, kurš šosezon startēs E3 klasē.

Futbols

2. vietu Latvijas “Optibet” telpu futbola virslīgas čempionātā izcīnīja FC “Petrow/Jelgava”, kas pirmo sezonu par savām mājām sauca Jelgavu un šeit aizvadīja mājas spēles. Jāpiebilst, ka regulāro čempionātu komanda, līdzīgi kā hokejisti, noslēdza pirmajā pozīcijā.

Volejbols

Labu sezonu aizvadīja sieviešu volejbola komanda “Jelgava” ar galveno treneri Aldi Bērziņu, izcīnot 1. vietu 2020./2021. gada sezonas Latvijas volejbola čempionātā sievietēm.