Sākumlapa JaunumiSportsSveikti sportisti par panākumiem otrajā pusgadā
Sveikti sportisti par panākumiem otrajā pusgadā
07/12/2021

Paldies teikts sportistiem un viņu treneriem par panākumiem 2021. gadā no jūlija līdz novembrim.

Par panākumiem sveikti 3×3 basketbola, BMX riteņbraukšanas, vieglatlētikas, smaiļošanas un kanoe airēšanas, motosporta, karatē, peldēšanas, ūdens motosporta, ārmreslinga, daiļslidošanas, brīvās cīņas, boksa, airēšanas, skvoša, kartinga, regbija un futbola pārstāvji.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” darbinieki pie sportistiem un treneriem devās individuāli iepriekš saskaņotā laikā.

3×3 basketbols

Šī gada nozīmīgākais panākums gan Jelgavas, gan visas Latvijas sportā ir Tokijas olimpisko spēļu zelta medaļa 3×3 basketbolā. Šo panākumu kaldināja arī jelgavnieks Edgars Krūmiņš. Vēl viņš kopā ar savu komandu uzvarēja divos Pasaules tūras Masters sērijas turnīros – Abū Dabī, Apvienotajos Arābu Emirātos, un Mehiko, Meksikā.

Karatē

Tāpat kā 3×3 basketbols, arī karatē šogad piedzīvoja olimpisko debiju, un mūsu valsti Tokijas spēlēs pārstāvēja Jelgavas karatists Kalvis Kalniņš. Olimpiskajās spēlēs viņš izcīnīja 7. vietukumite svara kategorijā līdz 67 kilogramiem. Savukārt novembrī Kalvis vēl piedalījās pasaules čempionātā karatē – šoreiz sportistam, lai gan startēja savā ierastajā svara kategorijā līdz 60 kilogramiem, neizdevās sasniegt augstākos mērķus.

Toties SKDUN Pasaules kausā shotokan karatē kumite disciplīnā vecuma grupā 18+ absolūtajā svara kategorijā 1. vietu izcīnīja Jelgavas kluba “Shinri” trenera Alekseja Bistrova audzēknis Artjoms Grosevs.

Vieglatlētika

Jelgavas vieglatlētu nozīmīgākais starts noteikti ir Jelgavas Vieglatlētikas kluba pārstāvja Edgara Berga 5. vieta Tokijas paraolimpiskajās spēlēs. Treneres Maijas Ukstiņas audzēknis startēja lodes grūšanā un uzstādīja jaunu Eiropas rekordu.

Samērā labu sezonu aizvadīja arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēkņi. Treneres Lailas Nagles audzēkne Māra Anna Zīverte izcīnīja 1. vietu Baltijas U-20 čempionātā 400 metru barjerskrējienā un 4×400 metru jauktajā stafetē un 1. vietu arī Latvijas U-20 čempionātā 400 metru barjerskrējienā. Šajā distancē sportiste startēja arī Eiropas U-20 čempionātā. Treneres Aļonas Fomenko audzēknis Artūrs Isajevs izcīnīja 1. vietu Baltijas U-20 čempionātā 4×100 metru stafetē. Treneres Lailas Nagles audzēkne Albertīna Rudņeva izcīnīja 3. vietu Baltijas U-18 čempionātā 2000 metru kavēkļu skrējienā.

Jelgavā arvien populārāka kļūst skriešana un jelgavnieki gūst arvien jaunus panākumus. Piemēram, Toms Komass izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā 100 kilometru skrējienā Rīga–Valmiera un 5. vietu Vācijas čempionātā ultrataku skriešanā “Südthüringentrail”, bet Edgars Bukšs ieguva 11. vietu 160 kilometru garajā ultramaratonā “Pirin ultra” Bulgārijā.

BMX

Savu līdz šim labāko sezonu elites grupā aizvadījis Jelgavas BMX riteņbraucējs Kristens Krīgers, Viņš izcīnīja 14. vietu Pasaules kausa kopvērtējumā un sezonu noslēdza Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) ranga 18. vietā individuāli un 6. vietā nāciju vērtējumā. Līdz šim nebijis sasniegums arī Bērnu un jauniešu BMX sporta kluba “Mītavas kumeļi” un Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknim Ilvim Hugo Eihentālam, kurš izcīnīja 8. vietu Eiropas U-16 čempionātā. Trenera Ulda Balbeka audzēknis kļuva arī par divkārtēju Latvijas čempionu – U-16 vecuma grupā un M 12-16 vecuma grupā krūzeru klasē.

Kanoe airēšana

Panākumi bijuši arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas kanoe airēšanas trenera Sergeja Bobkova audzēkņiem. Roberts Lagzdiņš uzvarēja Latvijas U-23 čempionātā 200, 500 un 1000 metru distancē divniekiem pārī ar Matīsu Ozolu un 500 un 1000 metru distancēs vieniniekos. Viņš arī pārstāvēja valsti pasaules U-23 čempionātā, kurā izcīnīja 6. un 11. vietu 1000 un 500 metru distancēs vieniniekos. Tāpat Roberts kļuva par valsts čempionu pieaugušajiem 500 un 1000 metros vieniniekiem.

Savukārt Nils Mediņš uzvarēja Latvijas čempionātā maratonā, kas oktobra sākumā notika Jelgavā Lielupē, un bija ātrākais starp vīriešiem, kas noairēja 16 kilometru distanci.

Smaiļošana

Lielisku sezonu aizvadījuši arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas smaiļošanas trenera Jura Laura audzēkņi. Melānija Čamane izcīnīja 4. vietu pasaules čempionātā junioriem 500 metru distancē jauktajos divniekos, startējot kopā ar Kārli Dumpi. Melānijai arī 2. vieta un 4. vieta starptautiskās sacensībās “Olimpic hopes” jaunietēm 200 un 500 metros vieniniekos. Arī Latvijas junioru čempionātā viņa apliecināja savu favorītes statusu 200 metru distancē vieniniekiem, kā arī uzvarēja četriniekos 200  un 500 metru distancēs.

Kārlis Dumpis pasaules čempionātā junioriem izcīnīja arī 7. un 8. vietu 500 un 200 metru distancēs vieniniekos. Viņam arī 1. vieta Latvijas čempionātā junioriem 200 un 500 metros vieniniekos un 200 metros četriniekos.

Katrīna Smiltniece uzvarēja Latvijas U-23 čempionātā 500 un 1000 metros vieniniekos un ieguva tiesības pārstāvēt Latviju pasaules U-23 čempionātā 500 metru distancē vieniniekos. Tāpat Katrīna uzvarēja Latvijas čempionātā maratonā Jelgavā, visātrāk starp sievietēm noairējot astoņus kilometrus.

Latvijas junioru čempionātā 200 metru distancē četriniekiem triumfēja Valters Mančas, Aleksis Mikus Vaicjonoks un Markuss Aleksandrs Sikorskis.

Ūdens motosports

Par panākumiem jāatzīmē arī ūdens motosporta pārstāvji. Kārlis Žūriņš izcīnīja 7. vietu pasaules čempionātā ūdens motosportā “GP2” motociklu klasē un 4. vietu Eiropas čempionātā ūdens motosportā “GP2” motociklu klasē.

Laba sezona bijusi arī Jelgavas sporta kluba “Paisums” pārstāvjiem. Valdis Kuķalks izcīnīja 1. vietu Latvijas atklātā čempionāta ātrumlaivām kopvērtējumā laivu klasē “FRN1000” un 2. vietu Baltijas čempionātā ātrumlaivām laivu klasē “FRN1000”. Mārtiņš Lauss savukārt Baltijas čempionātā tika uzreiz pie divām medaļām – viņam 2 . vieta laivu klasē “F125” un 3. vieta laivu klasē “RN2000”.

Airēšana

Panākumiem bagāta sezona bijusi arī Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas airētājiem treneres Agitas Puriņas vadībā. Jānis Timbors uzvarēja Latvijas čempionātā vieniniekos 2000 metru distancē un startēja pasaules U-23 čempionātā.

Mūsu četrinieks izcīnīja 3. vietu Baltijas jūras valstu kausa izcīņā “Baltic Cup” junioriem 2000 metru distancē un 1. vietu Latvijas čempionātā junioriem 2000 metru distancē. Laivā sēdēja Emīls Niks Donovs, Valters Sējāns, Patriks Strazds un Jānis Eglājs Baltijas jūras valstu kausa izcīņā, bet Andrejs Kļaviņš – Latvijas čempionātā.

Latvijas čempionātā pieaugušajiem 1. vietu četriniekos 2000 metru distancē izcīnīja Romeo Mednis un Oskars Dervins.

Ārmreslings

Lieliski starptautiskajā arēnā sevi parādījis jelgavnieks Kristaps Blūmanis, kurš kļuva par divkārtēju Eiropas un pasaules čempionu ārmreslingā junioriem (U-18) svara kategorijā līdz 75 kilogramiem. Kristaps gan Eiropā, gan pasaulē savā vecuma un svara kategorijā uzvarēja gan ar kreiso, gan ar labo roku. Jāpiebilst, ka Kristapa treneris ir Vladislavs Krasovskis.

Daiļslidošana

Sportiskie sasniegumi ir arī Jelgavas Ledus sporta skolas vadošajiem daiļslidotājiem, kurus trenē treneris Andrejs Brovenko. Daiļslidotāji Daniels Kočkers un Anastasija Konga izcīnīja 1. vietu starptautiskās sacensībās junioriem “Victor Petrenko Cup 2021” Ukrainā un “Tallinn Trophy 2021” Igaunijā.

Brīvā cīņa

Kluba “Milons” sportists Osmans Dzaseževs izcīnīja 2. vietu starptautiskās sacensībās brīvajā cīņā “Helsinki open wrestling tournament 2021” svara kategorijā līdz 86 kilogramiem. Viņa treneris ir Vladimirs Smirnovs.

Skvošs

Jelgavas Skvoša kluba vadītāja un trenere Baiba Lulle arī pati joprojām ir lieliskā sportiskā formā un kļuva par valsts čempioni skvošā.

Bokss

Jelgavas boksa kluba “Olimpiskais rings” vadītājs un treneris Aleksandrs Knohs līdz panākumiem aizvedis arī vairākus savus audzēkņus. Timofejs Kaļiņonoks izcīnīja 1. vietu Latvijas U-17 čempionātā svara kategorijā līdz 48 kilogramiem. Artūrs Vaišļa izcīnīja 1. vietu Latvijas U-17 čempionātā svara kategorijā līdz 50 kilogramiem. Daniils Vocišs izcīnīja 1. vietu Latvijas U-17 čempionātā svara kategorijā līdz 66 kilogramiem.

Peldēšana

Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas pārstāvis Jevgeņijs Boicovs izcīnīja 1. vietu starptautiskā sprinta festivālā “Rīgas sprints” 50 metros brasā. Jevgeņija trenere ir trenere Astra Ozoliņa.

Motosports

Kluba “CEC I.S. Racing” motobraucējs un treneris Ivo Šteinbergs izcīnīja 1. vietu Latvijas enduro čempionāta kopvērtējumā “E3” klasē.

Kartings

Par izcīnīto 1. vietu Latvijas atklātā kartinga čempionāta kopvērtējumā “KZ2” klasē sveikts Mikus Jasevičs.

Regbijs

Panākumi bijuši arī komandu sporta veidos. RK “Mītava” trenera  Kristapa Bērziņa vadītā komanda izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā regbijā-7 U-16 vecuma grupā.

Futbols

Jelgavniekus priecēja arī futbolisti. Komanda “FS Jelgava” izcīnīja 1. vietu Latvijas U-18 čempionātā futbolā elites grupā. Komandas treneris – Ervīns Pērkons.