Sākumlapa JaunumiSveic marta labākos sportistus
Sveic marta labākos sportistus
15/04/2014

15. aprīlī Jelgavas domē par sasniegumiem martā tika sveikti pilsētas sportisti, kuri panākumus guvuši peldēšanā, svara stieņa spiešanā, vieglatlētikā un boksā.

Trīs jelgavnieki no biedrības „Jelgavas Roņi” izcīnīja godalgas 9. Pasaules čempionātā ziemas peldēšanā. „J” grupā Viktors Valainis 50 m brīvajā stilā izcīnīja 1. vietu, bet 25 m brīvajā stilā – 2. vietu. „B” grupā 2. vietu 50 m brīvajā stilā ieguva Dmitrijs Žigunovs, bet „E” grupā 25 m brasā 3. vietā ierindojās Aleksandrs Jakovļevs. Tāpat diviem „roņiem” izdevās izcīnīt medaļas arī 10. Latvijas čempionātā ziemas peldēšanā – V. Valainis savā grupā izcīnīja zelta medaļu, bet A. Jakovļevs – gan zelta, gan sudraba medaļu. V.Valainis pastāstīja, ka ziemas peldēšana ir piemērota ikvienam, lai norūdītos, uzlabotu asinsriti un locītavu darbību. Klubs „Jelgavas Roņi” pastāv jau 20 gadus un ir viens no labākajiem Latvijā – gan dalībnieku skaita, gan sasniegumu ziņā. D.Žigunovs atzina, ka, sākot nodarboties ar šo sporta veidu, nenojauta, ka kādreiz piedalīsies pasaules čempionātos. Tāpat peldētāji atklāja, ka mazajās distancēs galvenais ir ātrums, bet maratonos – pašdisciplīna.

Jelgavas pilsētas pauerliftinga sporta kluba „Apolons” trenera Edmunda Jansona audzēknis Igors Semjonovs tika sumināts par izcīnīto 1. vietu Latvijas un Jelgavas starptautiskajā atklātajā čempionātā svara stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu. Igors pastāstīja, ka uzstādīja Latvijas rekordu, pirmo reizi vēsturē uzspiežot 300 kg, kas pasaules līmenī jau ļauj ierindoties divdesmit labāko vidū. Igors cer, ka augustā varēs piedalīties un izcīnīt godalgas Eiropas čempionātā.

Tāpat par sasniegumiem tika sveikts Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas audzēknis Gatis Kupčs, kurš ieguva 2. vietu 800 m skrējienā Baltijas valstu sacensībās vieglatlētikā U-18 grupā, kas norisinājās Lietuvā. Maijā viņš plāno startēt trīs sacensībās, lai izpildītu normatīvus un kvalificētos Eiropas čempionātam jauniešiem. Gata trenere ir Maija Ukstiņa.

Trenera Aleksandra Knoha audzēknis Ņikita Petrovs no Jelgavas Cīņas sporta veidu centra kļuva par 2014. gada Latvijas čempionu boksā supersmagajā svara kategorijā. Treneris atklāja, ka šī svara kategorija ir prestižākā pasaulē, un Ņikita ir viens no perspektīvākajiem bokseriem Latvijā. Ņikita iekļauts valsts izlasē un startēs Eiropas līmeņa sacensībās.