Sākumlapa JaunumiSumināti marta labākie sportisti
Sumināti marta labākie sportisti
21/04/2015

21. aprīlī Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks Aigars Rublis sveica Jelgavas sportistus par sasniegumiem martā. Kā marta mēneša sporta laureāte sumināta daiļslidotāja Diāna Ņikitina, „ronis” Dmitrijs Žigunovs, atlēts Renārs Dronga un cīkstonis Alberts Jurčenko.

D.Ņikitina (treneris Romāns Panteļejevs) ISU Pasaules junioru čempionātā daiļslidošanā izcīnīja 10. vietu. Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks A. Rublis daiļslidotājai novēlēja tikt uz olimpiskajām spēlēm.

Divas zelta medaļas Latvijas čempionātā – 25 metros brasā un 50 metros brīvajā stilā – izcīnīja „Jelgavas ronis” Dmitrijs Žigunovs. Viņš stāsta, ka čempionātam bija divi etapi – Liepājā un Jūrmalā –, un abu etapu rezultāti tika summēti. Kluba vadītājs Aleksandrs Jakovļevs papildina, ka kopumā Jelgavas klubs Latvijas čempionātā izcīnīja 14 zelta, 3 sudraba un 2 bronzas medaļas.

Pieminēti tika arī kluba „Apolons” sportista Renāra Drongas panākumi – viņam 1. vieta Latvijas atklātajā čempionātā svara stieņa spiešanā guļus ar ekipējumu, jauns Latvijas rekords un izpildīts Starptautiskā sporta meistara normatīvs. Renārs šobrīd pilda darba pienākumus Nacionālajos bruņotajos spēkos. Kluba vadītājs Edmunds Jansons pastāstīja, ka Renārs Latvijas čempionātā svara kategorijā līdz 74 kilogramiem uzspieda 217 kilogramus, kas atbilst Eiropas čempionāta 2. – 3. vietai.

Uz pasākumu nebija ieradies arī kluba „Milons” cīkstonis Alberts Jurčenko, kurš šobrīd mācās un trenējas Dagestānā. Alberts martā kļuva gan par Latvijas čempionu junioriem, gan izcīnīja zelta un bronzas medaļu starptautiskos turnīros. Viņa treneris Vladimirs Smirnovs pastāstīja, ka joprojām ir dilemma, vai ļaut Albertam piedalīties Eiropas spēlēs, jo Alberts normatīvus ir izpildījis un Eiropas spēlēm kvalificējies, bet nedēļu pēc spēlēm ir Eiropas junioru čempionāts. Tā kā Albertam šovasar tikai paliks 18 gadu, Latvijas Olimpiskā komiteja vēl lemj, vai ļaut viņam startēt Eiropas spēlēs.