Sports

Sākumlapa JaunumiSportsSveikti sportisti par sasniegumiem jūlijā
Sveikti sportisti par sasniegumiem jūlijā
30/08/2023

Lai popularizētu sportu un Jelgavas sportistu sasniegumus, 29. augustā Jelgavas sporta hallē sveikti mūsu pilsētas sportisti un viņu treneri par sasniegumiem jūlijā. Pēc apbalvošanas sporta teicamnieki bija aicināti pievienoties citiem interesentiem un kopā noskatīties Latvijas basketbola izlases Pasaules kausa izcīņas spēli pret Kanādu.

Izvērtējot apbalvojumam pieteikto sportistu sasniegumus, ik mēnesi viens sportists un viena sportiste pieaugušo un junioru/jauniešu grupā saņem īpašu apbalvojumu “Mēneša labākais sportists”, bet pārējie – Pateicības rakstu. Šoreiz tika sveikti 19 sportisti un septiņi treneri.

SMAIĻOŠANA UN KANOE AIRĒŠANA

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) smaiļotāji jūlijā piedalījās Latvijas čempionātā pieaugušajiem un Eiropas un pasaules čempionātā junioriem un U-23 vecuma grupas sportistiem. 1. vietu pasaulē juniorēm smaiļošanas divniekos 500 metros izcīnīja Melānija Čamane, kurai pasaules čempionātā arī 6. vieta smaiļošanas jauktajos divniekos 500 metros U-23 vecuma grupā. Tāpat Melānijai Eiropas junioru čempionātā 2. vieta smaiļošanas divniekos 500 metros un 5. vieta smaiļošanas vieniniekos 500 metros, kā arī vairāki Latvijas čempiones tituli smaiļošanā – vieniniekos 500 metros, divniekos 500 un 1000 metros, jauktajos divniekos 500 metros un četriniekos 500 metros. Jauktajos divniekos Melānija startēja kopā ar citu jelgavnieku Kārli Dumpi. Kārlim vēl divi Latvijas čempiona tituli – vieniniekos 500 metros un četriniekos 500 metros. Smaiļotāja Katrīna Smiltniece izcīnīja 8. vietu pasaules čempionātā vieniniekos 5000 metros U-23 vecuma grupā, 12. vietu Eiropas čempionātā vieniniekos 200 metros U-23 vecuma grupā un divus Latvijas čempiones titulus – četriniekos 200 un 500 metros. Kristiāns Lauris izcīnīja 7. vietu pasaules čempionātā 5000 metros MIX stafetē U-23 vecuma grupā un 11. vietu Eiropas čempionātā junioriem smaiļošanas četriniekos 500 metros. Smaiļotāju treneris ir Juris Lauris.

Kanoe airētājs Nils Mediņš jūlijā izcīnīja vairākus Latvijas čempiona titulus – četriniekos 200 metros un divniekos 200, 500 un 1000 metros. Nila treneris ir Sergejs Bobkovs.

VIEGLATLĒTIKA

Jelgavas Vieglatlētikas kluba pārstāve Dace Šteinerte izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā vieglatlētikā diska mešanā, kas viņai bija 12. valsts čempiones tituls. Šis sasniegums deva Dacei iespēju pārstāvēt Latviju Prezidenta balvas izcīņā, kurā startē Baltijas valstu komandas (katrā disciplīnā – pa diviem sportistiem no katras valsts). Daces trenere ir Maija Ukstiņa. Savukārt Jelgavas BJSS audzēkne Emīlija Brauna izcīnīja 1. vietu Baltijas U-16 komandu čempionātā vieglatlētikā 400 metru skrējienā. Emīlijas trenere ir Aļona Fomenko.

AIRĒŠANA

Jelgavas BJSS airētājs Patriks Strazds kļuva par Baltijas čempionu junioriem pārairu vieniniekā 2000 un 500 metros, kā arī open grupā pārairu četriniekā 2000 un 500 metros. Četriniekā 2000 metros Patriks startēja kopā ar Emīlu Niku Donovu, Valteru Sējānu un Jāni Eglāju, bet 500 metros – ar Valteru, Emīlu Biku un Svenu Edgaru Elksni. Emīlam Nikam un Valteram vēl 1. vieta Baltijas čempionātā junioriem pārairu divniekā 2000 un 500 metros. Savukārt Kristīne Bumbiere un Sanija Kokta Baltijas čempionātā izcīnīja 2. vietu pārairu divniekos 2000 un 500 metros. Airētāju trenere ir Agita Puriņa.

RITEŅBRAUKŠANA

Jelgavas BMX sporta kluba “Mītavas kumeļi” pārstāvis Kristens Krīgers izcīnīja Latvijas čempiona titulu elites grupā, savukārt Jelgavas BJSS sportists Reinārs Pavlovs kļuva par Latvijas čempionu U-16 vecuma grupā, kā arī piedalījās Eiropas čempionātā U-16 vecuma grupā. Reināra treneris ir Uldis Balbeks.

Vēl jelgavnieks downhill riteņbraucējs Patriks Pauls Rullis izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā junioriem un 2. vietu Baltijas kausa posmā junioru vecuma grupā. Downhill ir ātruma nobraucieni ar velosipēdu kalnainā apvidū, pārvarot dažādus šķēršļus – akmeņus, koku saknes, lecot no uzkalniem un tramplīniem.

ŪDENS MOTOSPORTS

Jelgavas sportists Kārlis Žūriņš izcīnīja 3. vietu Eiropas čempionātā ūdens motocikliem SKI GP2 klasē. Viņam arī 1. vieta starptautiskās sacensībās ūdens motocikliem “Liepājas kauss 2023” SKI GP1 un GP2 klasē.

TRIATLONS

Biedrības “TriRunPro” pārstāvis Nils Kravalis izcīnīja 3. vietu Eiropas kausā triatlonā junioriem MIX stafetē. Viņa treneris ir Mārtiņš Marnauza.

PAŠI LABĀKIE

Jūlijā apbalvojumu “Mēneša labākais sportists” pieaugušo grupā saņēma vieglatlēte Dace Šteinerte un ūdens motosportists Kārlis Žūriņš, savukārt junioru/jauniešu grupā apbalvojumu ieguva smaiļotāji Melānija Čamane un Kārlis Dumpis.

PRETENDENTU PIETEIKŠANA

Jāatgādina, ka pretendentus apbalvojumam “Mēneša labākais sportists” var pieteikt ikviena fiziska vai juridiska persona līdz nākamā mēneša 3. datumam (par augustu – līdz 3. septembrim) pa e-pastu Alona.Fomenko@sports.jelgava.lv. Jānorāda sportista vārds, uzvārds, sacensībās gūtais rezultāts, konkurentu skaits, informācija par pārstāvēto sporta skolu vai klubu un treneri, jāpievieno sacensību protokols. Uz apbalvojumu var pretendēt sportisti no 14 gadu vecuma (daiļslidošanā un mākslas vingrošanā – no 12 gadu vecuma), kas izcīnījuši 1. vietu Latvijas čempionātā vai guvuši panākumus starptautiskās sacensībās. Pieaugušie sportisti sevi var pieteikt paši.