20/09/2024

Lai popularizētu sportu un Jelgavas sportistu sasniegumus, kā arī teiktu paldies par paveikto, 19. septembrī pie Jelgavas ūdens tūrisma un sporta bāzes sveikti Jelgavas sportisti un viņu treneri par sasniegumiem augustā. Tāpat kopā ar sportistiem sveikti pieci “Sporta servisa centra” dzimšanas dienas izaicinājuma dalībnieki.

Par sasniegumiem vasaras pēdējā mēnesī sveikti 17 sportisti un 5 treneri. Šoreiz dominēja ūdens sports.

SMAIĻOŠANA UN KANOE AIRĒŠANA

Augustā trīs Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) smaiļotāji kļuva par Latvijas čempioniem. Melānija Čamane to paveica smailīšu vieniniekos 500 un 1000 metros un smailīšu divniekos 200 un 500 metros. Kārlis Dumpis – smailīšu divniekos 200, 500 un 1000 metros. Savukārt Katrīna Smiltniece kļuva par čempioni smailīšu divniekos 200 un 500 metros. Smaiļotāju treneris ir Juris Lauris.

Panākumus Latvijas čempionātā guva arī kanoe airētāji. Jelgavas BJSS audzēkņi Vadims Žavaronkovs čempiona titulu izcīnīja divniekos 500 un 1000 metros un četriniekos 1000 metros, savukārt Ignats Kunašs – divniekos 200 metros un četriniekos 500 metros. Viņu treneris ir Boriss Lonskis. Trenera Sergeja Bobkova audzēknis Jaroslavs Nemņaševs izcīnīja 1. vietu Latvijas jaunatnes čempionātā kanoe divniekos 500 metros U-14 vecuma grupā.

Latvijas čempionātā zelta medaļu izcīnīja arī trīs JAK “Zemgale” kanoe airētāji. Roberts Lagzdiņš kļuva par Latvijas čempionu vieniniekos 500 un 1000 metros un divniekos 500 un 1000 metros. Nils Mediņš un Jurijs Ševcovs bija zelta četrinieka sastāvā 500 metru distancē. Viņu treneris ir Sergejs Bobkovs.

AIRĒŠANA

Jelgavas BJSS airētāji guva panākumus Latvijas čempionātā. Četriniekos 2000 metru distancē zeltu izcīnīja Emīls Niks Donovs, Valters Sējāns, Patriks Strazds un Ņikita Kolosovs. Emīls Niks un Valters uzvarēja arī divniekos 2000 metru distancē, savukārt Patriks – vieniniekos 2000 metru distancē. Arī Laine Rumpe Latvijas  čempionātā uzvarēja vieniniekos 2000 metru distancē, tikai sieviešu konkurencē. Jāpiebilst, ka Emīls Niks, Valters un Laine piedalījās arī pasaules U-19 vecuma čempionātā, savukārt Patriks pasaules čempionātā startēja U-23 grupā.

Pirmo vietu divniekos 1500 metru distancē U-17 vecuma grupā izcīnīja Beāte Bondare un Liāna Sadigova, kurai uzvara arī 1500 metros vieniniekiem.

Airētāju trenere ir Agita Puriņa.

TRIATLONS

Kluba “Piramida triathlon club” pārstāvis Gustavs Vīksne izcīnīja 1. vietu Latvijas čempionātā akvatlonā M17 grupā. Sportistiem bija jānopeld 500 metri un jānoskrien 2500 metri. Gustavs uzvarēja 16 dalībnieku konkurencē. Viņa treneris ir Vladimirs Kuzmenko.

LABĀKIE

Visi sportisti saņem pateicības rakstu un ziedus, savukārt mēneša labākais sportists vīriešu, sieviešu, junioru puišu un junioru meiteņu grupā – arī piemiņas dāvanu.

Par augusta labākajiem sportistiem pieaugušo konkurencē atzīti smaiļotāja Melānija Čamane un kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš, savukārt junioru grupā –  airētāji Emīls Niks Donovs un Valters Sējāns un Liāna Sadigova. Sportisti saņēma piemiņas balvas – mugursomas, lietussargus, vingrošanas paklāju.

SVĒTKU IZAICINĀJUMA DALĪBNIEKU SVEIKŠANA

Jāatgādina, ka iestāde “Sporta servisa centrs” 2. augustā svinēja dzimšanas dienu, un tai par godu izsludināja “Svētku izaicinājumu”. Tajā dalībniekiem bija jāveic 23 uzdevumi, un aktivitātes galvenie mērķi ir pamudināt iedzīvotājus kustēties un būt aktīviem, kā arī iepazīt savu pilsētu Jelgavu.

Balvu saņēma pieci dalībnieki: Zane Grava, Agnese Gedrovica, Ilga Lejāne, Daiga Krūmiņa un Ingus Vuškārnieks.

PRETENDENTU PIETEIKŠANA

Jāatgādina, ka pretendentus apbalvojumam “Mēneša labākais sportists” var pieteikt ikviena fiziska vai juridiska persona līdz nākamā mēneša 3. datumam (par septembri – līdz 3. oktobrim) pa e-pastu Maija.Actina@sports.jelgava.lv. Jānorāda sportista vārds, uzvārds, sacensībās gūtais rezultāts, konkurentu skaits, informācija par pārstāvēto sporta skolu vai klubu un treneri, jāpievieno sacensību protokols. Uz apbalvojumu var pretendēt sportisti no 14 gadu vecuma (daiļslidošanā un mākslas vingrošanā – no 12 gadu vecuma), kas izcīnījuši 1. vietu Latvijas čempionātā vai guvuši panākumus starptautiskās sacensībās. Pieaugušie sportisti sevi var pieteikt paši.