25/01/2024

Lai popularizētu sportu un Jelgavas sportistu sasniegumus, šodien, 25. janvārī, Jelgavas pašvaldības iestādes “Sporta servisa centrs” direktors Juris Kaminskis apmeklēja vairāku sportistu treniņus, lai sveiktu viņus par sasniegumiem decembrī.

Par sasniegumiem decembrī sveikti septiņi sportisti un viena komanda, kā arī desmit treneri.

AIRĒŠANA

Jelgavas Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) airētājs Emīls Niks Donovs decembrī startēja Lietuvas atklātajā čempionātā iekštelpu airēšanā, kurā izcīnīja 1. vietu U-19 vecuma grupā. Sportista trenere ir Agita Puriņa.

CĪŅAS SPORTA VEIDI

Decembrī panākumus guvis karatē kluba “Vitus” pārstāvis Mihails Mišins. Viņš starptautiskās sacensībās “Memorial Rudolfa Farmadina” Slovākijā izcīnīja 3. vietu kumite disciplīnā U-18 vecuma grupā svara kategorijā virs 76 kilogramiem. Sportista treneris ir Vitālijs Mišins.

Savukārt sporta kluba “BJJ Jelgava” pārstāvis Jānis Kogutičs Lietuvas atklātajā čempionātā greplingā izcīnīja 3. vietu NO GI kategorijā virs 90 kilogramiem un 1. vietu open grupā. Viņa treneri ir Aleksandrs Šmeļovs un Pāvels Kudrovs.

MĀKSLAS VINGROŠANA

1. vietu Latvijas čempionātā mākslas vingrošanā grupu vingrojumos juniorēm izcīnīja Jelgavas BJSS komanda, kuras sastāvā vingroja Damiana Karpoviča, Darja Andrejeva, Reičela Rozentāle, Anastasija Ivanova un Veronika Vazne. Meiteņu treneres ir Irina Smelova un Veronika Djumina.

DAIĻSLIDOŠANA

Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) audzēknis Kirils Korkačs ieguva 1. vietu Latvijas čempionātā daiļslidošanā junioriem. Viņa treneris ir Andrejs Brovenko. Šobrīd Kirils ir Dienvidkorejas provincē Gangvonā, kur norisinās Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskās spēles.

ŠORTTREKS

JLSS šorttrekists Linards Reinis Laizāns guva panākumus divās sacensībās. Viņam starptautiskās sacensībās “Slovak Open 2023” 1. vieta 500 un 1000 metru distancē, 2. vieta 1500 metru distancē un 1. vieta sacensību kopvērtējumā. Tāpat viņš kļuva par Latvijas čempionu šorttrekā 1000 metru distancē. Sportista trenere ir Evita Krievāne.

VIEGLATLĒTIKA

Jelgavas BJSS vieglatlēti guva panākumus starptautiskās sacensībās Lietuvā “Manēžas kausi 2023”. Anastasija Fomenko izcīnīja 1. vietu 60 metru barjerskrējienā U-16 vecuma grupā, savukārt Rihards Katkovskis izcīnīja 3. vietu 600 metru skrējienā U-18 vecuma grupā. Anastasijas trenere ir Aļona Fomenko, Riharda trenere – Santa Lorence.

PRETENDENTU PIETEIKŠANA

Jāatgādina, ka pretendentus apbalvojumam “Mēneša labākais sportists” var pieteikt ikviena fiziska vai juridiska persona līdz nākamā mēneša 3. datumam (par janvāri – līdz 3. februārim) pa e-pastu Alona.Fomenko@sports.jelgava.lv. Jānorāda sportista vārds, uzvārds, sacensībās gūtais rezultāts, konkurentu skaits, informācija par pārstāvēto sporta skolu vai klubu un treneri, jāpievieno sacensību protokols. Uz apbalvojumu var pretendēt sportisti no 14 gadu vecuma (daiļslidošanā un mākslas vingrošanā – no 12 gadu vecuma), kas izcīnījuši 1. vietu Latvijas čempionātā vai guvuši panākumus starptautiskās sacensībās. Pieaugušie sportisti sevi var pieteikt paši.