22 °C, 3.8 m/s, 64.1 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsPeldētājiem Latvijas kausa 3. posma kopvērtējumā divas otrās vietas
Peldētājiem Latvijas kausa 3. posma kopvērtējumā divas otrās vietas
22/11/2023

Brīvdienās Ķīpsalas 50 metru peldbaseinā Rīgā aizvadīts Latvijas kausa 3. posms peldēšanā. Peldētāju kopvērtējums tika noteikts, summējot rezultātus divās distancēs. Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) audzēkņi gan jauniešu, gan junioru grupā kopvērtējumā ierindojās 2. vietā.

Latvijas kausa izcīņas ieskaitē tika vērtētas divas vecuma grupas: jaunieši (2010. gadā dzimušie un jaunāki) un juniori (2005.–2009. gadā dzimušie). Tāpat sacensībās bez ieskaites Latvijas kausa izcīņas kopvērtējumā varēja piedalīties bērni (2012. gadā dzimuši un jaunāki) un pieaugušie (2004. gadā dzimušie un vecāki). Līdz ar to sacensībās uz starta izgāja vairāk nekā 600 peldētāju, JSPS pārstāvēja vairāk nekā 50 peldētāju.

“Latvijas kausa 3. posma izcīņas kopvērtējumā jaunietēm 2. vietu izcīnīja treneres Anželikas Paegles audzēkne Eva Hoļme (attēlā), kura 50 un 100 metru brīvā stila distancēs kopsummā ieguva 1003 FINA punktus. Cita treneres Anželikas audzēkne Vitālija Kuzina ierindojās ceturtajā vietā, divu distanču summā sakrājot 991 FINA punktu. Kopumā jauniešu vecuma grupā startēja 298 sportisti. Junioru konkurencē augstākā vietā starp JSPS peldētājiem treneres Astras Ozoliņas audzēknim Nikolasam Deičmanam, kurš 50 un 200 metru distancēs uz muguras summā ieguva 1377 FINA punktus un izcīnīja otro vietu kopvērtējumā. Sesto vietu izcīnīja treneres Ingas Arnītes audzēknis Matīss Kaktiņš ar 1321 punktiem. Šie rezultāti sasniegti 288 sportistu konkurencē,” Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta JSPS direktors Māris Lindenbaums.

Vērtējot katru distanci atsevišķi, JSPS audzēkņi šajās sacensībās izcīnīja 23 medaļas: 12 zelta, septiņas sudraba un četras bronzas. Zelta medaļu junioru grupā izcīnīja Nikolass Deičmans 200 metros uz muguras (trenere A.Ozoliņa), Matīss Kaktiņš 200 metros brasā (trenere I.Arnīte), Rūdis Sondors 200 metru kompleksajā peldējumā (trenere A.Ozoliņa), Elijs Aleksejevs 100 metros tauriņstilā (trenere A.Ozoliņa) un Kristīne Zinoviča 100 metros uz muguras (trenere Jeļena Visocka). Jauniešu grupā zelts Ričardam Grīslim 100 metros tauriņstilā un 200 metros kompleksajā peldējumā (trenere I.Arnīte), Evai Hoļmei 50 metros brīvajā stilā (trenere A.Paegle) un Vitālijai Kuzinai 50, 100 un 200 metros uz muguras (trenere A.Paegle). Bērnu grupā zelts Paulai Bergai 100 metros uz muguras (trenere A.Paegle).

Sudraba medaļu junioru grupā izcīnīja Nikolass Deičmans 50 metros uz muguras, Reinis Vilciņš 200 metros uz muguras (trenere J.Visocka), Kārlis Vilciņš 50 metros tauriņstilā (trenere J.Visocka), Anna Geraseva 100 metros uz muguras (trenere A.Paegle) un Jaroslavs Orbidāns 200 metros brīvajā stilā (trenere A.Ozoliņa). Jauniešu grupā 2. vieta Evai Hoļmei 100 metros brīvajā stilā, bērnu grupā – Amēlijai Vzenkovskai 50 metros brasā (trenere Egija Kravcova).

Bronzas medaļa junioru grupā Matīsam Kaktiņam 50 metros brasā un Annai Gerasevai 50 metros uz muguras, savukārt jauniešu grupā – Rihardam Lejniekam 50 metros brasā (trenere J.Visocka) un Ričardam Grīslim 50 metros tauriņstilā.

Tāpat vairāki JSPS audzēkņi sacensībās izpildīja normatīvus: 1. sporta klasi – Dominiks Mengots, Marija Selecka, Elizabete Šturma, Adrians Pietkūns un Reinis Šteimanis, 2. sporta klasi – Anna Jaunsubrēna.

Latvijas kausa izcīņas nākamais posms paredzēts 22. un 23. decembrī Valmierā. Bet līdz tam JSPS audzēkņiem paredzēts starts vairākās citās nozīmīgās sacensības, sākot ar Latvijas U-16 čempionātu peldēšanā, kas 1. un 2. decembrī notiks Jelgavā.