21.3 °C, 3.4 m/s, 65.6 %

Sports

Sākumlapa JaunumiSportsLāčplēša kausā – septiņas medaļas un augstvērtīgākais rezultāts
Lāčplēša kausā – septiņas medaļas un augstvērtīgākais rezultāts
13/11/2023

Lāčplēša dienā, 11. novembrī, Lēdurgā risinājās Lāčplēša kauss svara stieņa spiešanā guļus uz atkārtojumu skaitu, kas vienlaikus bija arī Latvijas kausa posms. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 100 sportistu no 19 sporta klubiem. Augstvērtīgāko rezultātu vīriešiem uzrādīja Jelgavas kluba “Apolons” pārstāvis Renārs Dronga.

Kā Jelgavas pašvaldības iestādei “Sporta servisa centrs” stāsta kluba “Apolons” trenere Jana Jansone, vīriešiem sacensībās uz reižu skaitu bija jāspiež savs ķermeņa svars, sievietēm – puse no sava svara. Kluba “Apolons” sportisti izcīnīja septiņas medaļas – divas zelta, trīs sudraba un divas bronzas.

Zelta medaļu jauniešu grupā svara kategorijā virs 83 kilogramiem izcīnīja Matīss Vītols ar uzspiestām 18 reizēm. Absolūtajā vērtējumā starp visiem jauniešiem viņam 2. vieta. Otro zelta medaļu Jelgavai izcīnīja Renārs Dronga open vīriešu grupā svara kategorijā līdz 93 kilogramiem ar uzspiestām 34 reizēm.

Sudraba medaļu sieviešu konkurencē izcīnīja Edīte Ķeņģe svara kategorijā virs 63 kilogramiem ar uzspiestām 44 reizēm. Veterānu 3. grupā (virs 60 gadiem) sudrabs Jānim Lapelam svara kategorijā 105 kilogrami ar rezultātu 13 reizes. Open vīriešu grupā sudrabs Dmitrijam Borzovam svara kategorijā līdz 74 kilogramiem ar uzspiestām 28 reizēm.

Bronzas medaļu junioru grupā izcīnīja Eduards Šveimrauss svara kategoriiā līdz 74 kilogramiem ar 17 uzspiestām reizēm. Savukārt open vīriešu grupā bronza Ronaldam Lindem svara kategorijā līdz 74 kilogramiem ar uzspiestām 18 reizēm.

Latvijas Pauerliftinga federācija informē, ka Latvijas kausa izcīņā spiešanā guļus šogad pēc 11 posmiem uzvarēja komanda “Rembate” (54 punkti), otrie – “Bauska” (44 punkti), trešie – “Jēkabpils SC” (43 punkti) 35 komandu konkurencē. Uzvarētājkomandas apbalvos 16. decembrī Jelgavā, Latvijas atklātā čempionāta klasiskajā spiešanā guļus laikā.