Sākumlapa JaunumiSportsKritis 20 gadus vecs rekords
Kritis 20 gadus vecs rekords
23/01/2024

Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) audzēknis Nikolass Deičmans labojis 20 gadus senu Jelgavas rekordu 400 metros brīvajā stilā.

Līdzšinējais Jelgavas rekords 400 metros brīvajā stilā piederēja Nikolasa tēvam olimpietim Guntaram Deičmanam. Tagad Jelgavas rekords ir 4:03,88 minūtes. “Protams, prieks pārspēt rekordu, turklāt neesot savā labākajā formā – nebiju īsti gatavojies šīm sacensībām un uz šo distanci. Tomēr jāatzīst, ka gribētu to nopeldēt vēl ātrāk,” norāda N.Deičmans, piebilstot, ka viņa mērķis ir labot tēvam piedorošo, teju 21 gadu veco Latvijas rekordu 200 metru kompleksajā peldējumā, kas ir 1:57,96 minūtes.

Jelgavas rekordu Nikolass laboja Jelgavas 2024. gada ziemas čempionātā garajās distancēs, kas norisinājās divas dienas – 12. un 19. janvārī. Sacensībās piedalījās tikai JSPS audzēkņi trīs vecuma grupās: 2012. gadā dzimušie un jaunāki sportisti (jaunākā grupa), 2010. un 2011. gadā dzimušie sportisti (vidējā grupa), 2009. gadā dzimušie un vecāki sportisti (vecākā grupa).

200 metros tauriņstilā 1. vietu vidējā grupā izcīnīja Gustavs Rumpis, 2. vietu – Jurģis Krasnobokijs, savukārt vecākajā grupā uzvarēja Kārlis Vilciņš, otrais – Vladislavs Balajs.

400 metru kompleksajā peldējumā vidējā grupā uzvarēja Una Millere un Ričards Grīslis, otrie – Nikola Stepanova un Mārcis Gudēvics, trešie – Alise Bušmeistere un Edvards Deičmans. Vecākajā grupā uzvarēja Rūta Šķirus un Rūdis Sondors, otrie – Anastasija Fortele un Everts Pikšēns, trešais – Domeniks Mengots.

400 metros brīvajā stilā jaunākajā grupā uzvarēja Amēlija Vzenkovska un Rihards Lejnieks, otrie – Evelīna Strautiņa un Timurs Kolosovs, trešie – Elza Brika-Dravniece un Valters Štrāls. Vidējā grupā ātrākie bija Vitālija Kuzina un Viktors Rudziks, otrie – Eva Hoļme un Kirils Ruščaks, trešie – Sāra Bergkinda un Eduards Auziņš. Vecākajā grupā distanci visātrāk veica Kristīne Zinoviča un Nikolass Deičmans, otrie – Anna Geraseva un Kristians Brenčs, trešie – Elizabete Šturma un Elijs Aleksejevs.

800 metros brīvajā stilā jaunākajā grupā kā pirmie finišēja Amēlija Vzenkovska un Rihards Lejnieks, otrie – Evelīna Strautiņa un Mikus Bartuševics, trešie – Violeta Živjuka un Daniils Bondarenko. Vidējā grupā triumfēja Vitālija Kuzina un Ričards Grīslis, otrie – Una Millere un Viktors Rudziks, trešie – Eva Hoļme un Mārcis Gudēvics. Vecākajā grupā nepārspēti palika Anastasija Fortele un Nikolass Deičmans, otrie finišēja Elizabete Šturma un Kristians Brenčs, trešie – Kristīne Zinoviča un Elijs Aleksejevs.